10 важливих питань про сонячні кабелі та конектори.

1. Навіщо потрібен конектор МС4?
 
Конектор МС4 на сьогодні це єдиний стандарт, який застосовується для швидкого і герметичного з'єднання масиву сонячних панелей. Цими конекторами можуть оснащуватися як самі модулі, так і інверторне обладнання.
 
2. Чи підійде конектор МС4 до моєї панелі, чи існують інші стандарти МС4?
 
 
Так, більшість сонячних модулів, починаючи від 30 Вт, продаються вже з конекторами на виводах. Ці виводи мають запас по довжині для з'єднання з таким же модулем. Для цього вам не потрібно купувати ще комплект конекторів, але, якщо від цього модуля або від масиву модулів потрібно вести кабель до контролера заряду або інвертору, тоді необхідний комплект конвекторів "тато" і "мама". МС4 це вже усталений стандарт у всьому світі, але на дуже старих панелях, які вже давно зняті з виробництва, можна зустріти й такий стандарт як MC3. Між собою МС4 і МС3 не з'єднуються, але можна легко переробити на сучасний стандарт стару панель.
 
3. Чи можу я обійтися скруткою не застосовуючи конектор МС4?
 
 
У малопотужних системах ви можете застосувати звичайну скрутку на свій страх і ризик, але ми не рекомендуємо це робити. Це не надійно і незручно. А на потужних системах, де напруга може досягати 1000 В не рекомендуємо взагалі. Конектор не тільки допоможе швидко і надійно з'єднати ваші панелі, але і швидко роз'єднати їх. А при праці на даху це дуже вагома перевага.
 
4. Навіщо потрібні розгалужувальні двійники, трійники МС4?
 
 
Такі розгалужувачі потрібні для паралельного з'єднання декількох сонячних модулів.
 
5. На яку максимальну напругу і струм розраховані конектори стандарту МС4
 
Конектори МС4 розраховані на напругу до 1000 В і струм до 45 А при температурі навколишнього середовища 85 ˚С, а розгалужувачі на струм 30 А. Але завжди уточнюйте ці дані у продавця.
 
6. Навіщо потрібен сонячний кабель, в чому його особливість?
 
 
Сонячний кабель потрібен для з'єднання фотомодулів в масиви, з'єднання фотомодулів з інвертором або контролером заряду. Його особливістю є наявність однієї жили та двох шарів ізоляції, перша - діелектрична, а друга захищає від усіх типів впливу навколишнього середовища (дощ, сніг, ультрафіолетове випромінювання, температурні перепади) через що він має довгий термін служби та ціну вище, ніж звичайний електричний кабель.
 
7. На яку максимальну напругу і струм розрахований сонячний кабель?
 
Все залежить від перетину кабелю і його розташування (в повітрі, на поверхні або прилеглий до поверхні), наприклад, найпоширеніший кабель, який застосовується в домашніх СЕС має перетин 6 мм і розрахований на напругу до 1500 В і струм до 70А. При підборі кабелю слід дивитися точні параметри в технічній документації марки кабелю.
 
8. У продажу існують сонячні кабелі червоного, чорного і синього кольору, чим вони відрізняються?
 
Ці кабелі мають однакові параметри, а колір оболонки зроблений для зручності монтажу та обслуговування, для маркування полюсів, щоб було легше визначити де "+" (червоний) і "-" (чорний або синій)
 
9. Яким інструментом обтискається конектор МС4, чи можу я обійтися своїми домашніми інструментами та чи потрібно паяти наконечники конектора МС4?
 
Професіонали для обтискання кабелю використовують такі інструменти:
  • Різак — для якісної та зручної обрізки кабелю

  • Стриппер — для швидкого і безпечного зняття ізоляції

  • Крімпер — кліщі для обтиску наконечників

 

Самі наконечники створені для того, щоб їх не паяти, а швидко обтискати.
 
10. Яким виробникам кабелю можна довіряти?
 
 
Наші монтажники при будівництві об'єктів вже багато років використовують сонячний кабель італійського виробника Hikra (Італія). Так само ми рекомендуємо відомих і надійних виробників - LAPP і KBE (обидва Німеччина).
02.06.2021