Для гарячого водопостачання

Зеленый тариф
докладніше
Автономні сонячні електростанції
докладніше


Геліосистеми використовують як джерело теплової енергії сонце. Це екологічно чистий і найекономніший варіант енергозабезпечення на сьогоднішній день. 

Гелиосистема отримує та утримує тепло від сонячного випромінювання, а потім передає його в рідину (воду), тим самим нагріваючи її. Цей процес називає "тепличним ефектом".

Два основні чинники ефективної роботи сонячного колектора.

По-перше, будь-який гарячий об'єкт віддає своє тепла назад в навколишнє середовище. Ефективність сонячного теплового колектора залежить від рівня тепловтрат. Для зменшення тепловтрат в геліосистемах використовується теплова ізоляція, що в рази зменшує тепловтрати, і значно підвищує ефективність геліосистеми.

По-друге, втрати тепла тим вище, чим більше різниця температур поверхні геліосистеми і навколишнього середовища. Саме це є причиною зниження ККД багатьох геліосистем в холодну пору року.

Кращим вибором для всесезонного гарячого водопостачання стане вакуумна гелиосистема. Така система має найкращу теплоізоляцію і може забезпечувати споживачів гарячою водою цілий рік.

А ось для гарячого водопостачання на весняно-осінній період цілком підійде менш дорога плоска гелиосистема. Вона повністю здатна забезпечити будинок гарячою водою в теплу пору року. Оптимальний варіант для літньої дачі.