Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Захисна автоматика

Захисна автоматика для будинку — це обов'язкова умова безпеки і запобігання всіх електричних приладів. Електробезпека — це не тільки захист будинку, але й збереження життя людини. Тому до цього питання необхідно підійти з належним розумінням. Актуальність захисної автоматики стає зрозумілою для кожного, якщо врахувати, що ви не завжди перебуваєте в своєму будинку. Тобто на нештатну ситуацію зреагують тільки запобіжні елементи.

Сонячні електростанції також потребують оберігання. Найнезначнішим наслідком відсутності запобіжників можуть стати згорілі сонячні батареї або інвертор. Фотоелектричне обладнання необхідно захистити від коротких замикань, перевантажень, зворотних струмів. Компанія Solar-Tech пропонує сучасні елементи захисної автоматики — автоматичні вимикачі, диференційні реле, циліндричні і ножові запобіжники, тримачі і роз'єднувачі запобіжників, обмежувачі перенапруги, вимикачі навантаження і розподільні щити. У нас в асортименті — тільки оригінальна продукція. Наші ціни вам точно сподобаються.

Елементи системи захисту сонячних електростанцій

Перший елемент автоматики захисної для будинку — це запобіжник тримачів. Саме він захищає від коротких замикань і перевантажень. Від прямих і наведених імпульсів захистить обмежувач перенапруги. Щоб безпечно виконувати ремонтні та сервісні роботи, встановлюють роз'єднувач-вимикач.

Відразу відзначимо: якщо у вас гібридна або автономна сонячна електростанція, необхідно встановити ножові запобіжники, які будуть відповідати за безпеку інвертора і панелей.

На кожну фазу і нуль встановлюють автоматичні вимикачі. Це робиться для захисту від коротких замикань з боку змінного (АС) струму, що надходить від інвертора. Також слід подбати про захист від токовитоку — щоб при дотику до елементу фотоелектричної установки не вдарило струмом. З цією метою використовується ПЗВ — пристрій захисного відключення, або диференціальне реле. Для повного захисту від блискавок виконується установка ОПН (обмежувач перенапруги).

Для покупця зручно, що перераховані елементи автоматики випускаються в комплектах. Електромонтажний бокс забезпечує простоту установки і обслуговування. Тобто, щоб захистити свою сонячну електростанцію, необхідно придбати два щита (шафи) — АС і DC.

Особливості та переваги шаф для захисту сонячних електростанцій

Підбір захисного обладнання повинен бути грамотним. В першу чергу необхідно розрахувати навантаження. Необхідно мати інформацію про:

  • пристрої та функціонал механізму захисту електромережі;
  • параметри автоматики, яка знадобиться;
  • принципи вибору захисних елементів різних варіацій.

Так, параметр номінального струму і кількість плюсів — це головний критерій підбору автоматичних вимикачів. Враховується і мета, для якої встановлюється захисний елемент — чи буде він захищати тільки точки освітлення або також побутову техніку, в тому числі потужну.

Автоматичні вимикачі повинні підключатися з прив'язкою до групи електричних об'єктів і в певній послідовності. Якщо виникне нештатна ситуація, група автоматів спрацює на попередження. Це дозволяє забезпечити селективність електрики, що дає можливість виявляти, на якій ділянці ланцюга з'явився дефект. Тобто відключатися повинна тільки аварійна ділянка. Крім селективності, автоматика повинна відповідати таким параметрам, як:

  • чутливість — реакція на аварійні ситуації з будь-якими параметрами;
  • оперативність — попереджувальна реакція повинна надходити негайно;
  • надійність — автоматика повинна оптимально функціонувати в конкретних умовах експлуатації.

Щит змінного струму (АС) встановлюють з боку загальної мережі. Даний агрегат відповідає за інвертор, усуваючи ризик його пошкодження. Комплект складається з вимикача-автомата і пристрою запобіжного відключення. Щити постійного струму (DC) забезпечують надійний захист від перенапруги і перевантажень. Комплект складається з обмежувача перенапруги, вимикача навантаження і двох запобіжників (на кожну секцію фотоелектричних панелей).

Не варто прислухатися до тих, хто запевняє вас, ніби додаткової системи запобігання для сонячної електростанції не знадобиться. Мовляв, сучасні інвертори оснащені захисними механізмами. Насправді такого захисту не вистачає. Тому слід робити вибір на користь електромонтажних щитів. Фахівці компанії «Солар-Тек» допоможуть вам зробити оптимальний вибір і купити захисну автоматику для будинку кращої якості. При цьому врахують ваші побажання і бюджетні можливості. Доставка по території України здійснюється «Новою Поштою», по Києву і області — кур'єром за вказаною адресою.

Читать полностью
Які елементи захисної автоматики використовуються для захисту сонячної електростанції?
Залежно від типу СЕС, для захисту можуть застосовуватись такі компоненти:
Хто є виробником захисної автоматики?
Ми пропонуємо захисну автоматику від великого словенського виробника ETI.
Чи мені потрібна захисна автоматика, якщо мій інвертор вже укомплектований захистом?
Більшість інверторів мають вбудований захист, проте для зручності заміни пошкоджених елементів рекомендується встановлювати окремий захист. Краще вбудований захист сприймати як останній кордон безпеки. Варто ще додати, що при спрацьовуванні внутрішнього захисту інверторного обладнання сервіс може зажадати демонтаж інвертора для подальшої діагностики, що спричинить простій станції, звичайно краще виключити це.
Як дізнатися, яка захисна автоматика для моєї сонячної електростанції потрібна?
Самостійно підібрати потрібну для вашої сонячної електростанції захисну автоматику з огляду на всі параметри — це досить складний процес. Найкраще довірити це спеціалістам Solar-Tech, які підберуть необхідні компоненти під вашу сонячну електростанцію. Наші спеціалісти можуть надіслати як компоненти окремо, так і укомплектовані під вашу СЕС розподільні щити.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти