Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Обмежувач імпульсних перенапруг

Велике споживання електрики, наявність розгалуженої мережі, специфіка використання електрообладнання – усе це може викликати різкий стрибок напруги, що призводить до псування приладів й обладнання. Якщо хочете уникнути цієї проблеми, застосовуйте обмежувач перенапруг. Це пристрій, який забезпечує захист техніки, що працює від електрики, при різких перепадах струму (наприклад, через грозу). Він перешкоджає стрибкам і, як результат, порушенню роботи в мережі.

Асортимент товарів

Компанія Solar-Tech реалізує надійну й функціональну продукцію, яка допомагає впоратися з проблемами з електрикою в житлових будинках або на підприємствах. Ціна на обмежувач перенапруги помірна, і вона здатна скласти гідну конкуренцію на вітчизняному ринку електрообладнання. Усі товари сертифіковані та мають високу якість. Присутня гарантія від виробника.

Асортимент модульної автоматики наповнений різними моделями, що відрізняються за такими параметрами:

 1. Час спрацювання. Показник говорить про швидкість відчиняння елемента обмежувача після того, як зросла напруга в електричній системі. Чим нижче показник, тим ефективніша робота.
 2. Робоча напруга. Каже про величину електроенергії, яку прилад здатний витримувати без збоїв протягом певного проміжку часу.
 3. Струм витоку. З'являється внаслідок надходження струму до ОПН. Визначається показником омічного опору або характеристиками резисторів.
 4. Номінальна збільшена напруга. Це параметр, який пристрій витримує протягом 10 сек.
 5. Розрядний струм. Він визначається при імпульсних стрибках.
 6. Стійкість до електроструму хвилі перенапруги. Має залежність від здатності зберігати цілісність ключових елементів пристрою при аварійній ситуації.

Ми не тільки реалізуємо ОПН, а й виконуємо створення проєкту для установки й сам монтаж. Більш детальну інформацію ви зможете отримати телефоном, номер якого вказаний на сайті.

Принцип функціонування

З огляду на конструктивні особливості, обмежувач складається з напівпровідникових елементів, яким властива нелінійна величина. У ролі подібних пристроїв виступають спеціальні вілітові диски. Їх створюють з оксидів цинку з включенням до складу різних домішок. Із зовнішнього боку диски закриваються захисною оболонкою. У кінці присутні виводи, які підводяться до електромережі. Інша сторона заземлюється. Складається обмежувач з:

 • електрода;
 • корпусу;
 • термоусадкової трубки;
 • варистора;
 • силіконової оболонки.

Принцип роботи ОПН нагадує функціонування звичайного напівпровідникового резистора. Відмінність полягає не тільки в характеристиках, але й у швидкості наростання. Сама робота ґрунтується на нелінійному вольт-амперному показнику. Це говорить про те, що при номінальній напрузі електромережі опір варисторів досить значний і струм при цьому не може проходити.

Коли відбуваються розряди грози або інші високовольтні імпульси, бар'єр нелінійних резисторів моментально падає. Переважно ця величина максимально наближається до нуля або істотно менше мережевого опору. Тому під час перенапруги струмові імпульси перетікають виключно через обмежувач, забезпечуючи захист електрообладнання.

Важливо! Межі спрацювання сигналу на розряди блискавок й інші імпульсні перенапруги можна визначити вольт-амперною характеристикою.

Сфера застосування

Використовувати пристрої захисту від перенапруги можна на всіх об'єктах, де присутні лінії електромережі. Широкий діапазон задіяння спостерігається на електропередачах, де прилади виступають у ролі захисту від блискавок. При цьому дроти виконують роль блискавкоприймача.

Для промислової мети так само вигідно купити обмежувач перенапруги, як і для побутового застосування. Такі прилади захищають різні електроапарати й персонал. Наприклад, пристрій монтують на тягових або трансформаторних підстанціях, а також розподільних агрегатах тощо.

Обмежувачі перенапруги для будинку використовуються для монтажу в електрощитках на вводі до приміщення або в ролі захисту важливого обладнання. Вартість агрегатів досить невисока. Вона компенсується тим, що дозволяє заощадити кошти на заміну зіпсованих приладів при різких скачках у мережі.

Обслуговування та діагностика

ОПН дають можливість в автоматичному режимі здійснювати операції перенаправлення імпульсного розряду на спеціальну заземлювальну шину. Через специфіку протікання роботи й високі показники перенапруги обмежувач здатний втрачати заводські параметри, внаслідок чого падає ефективність функціонування аж до остаточного виходу з ладу. Щоб виключити подібну ситуацію, ОПН час від часу піддаються перевірці. При цьому процесі звертають увагу на такі параметри:

 1. Опір. Пристрій досліджується не менше ніж раз на шість років. Вимірювання відбувається за допомогою спеціального приладу – мегомметра.
 2. Токопровідність в електромережі. Перевірку рекомендується робити тільки тоді, коли помічене зниження попереднього показника.
 3. Пробивна напруга в мережі та герметичність. Дослідження проводяться, якщо пройшов заводський ремонт або при прийманні пристрою для установки на підприємстві.
 4. Тепловізійні вимірювання. Їх виконують згідно з регламентом виробника.

Рекомендується регулярно оглядати ОПН на наявність дрібних пошкоджень: підгару, відколів, забруднення та ін. У разі виявлення проблем їх слід усунути.

Вибирайте підхожий обмежувач перенапруги в компанії «Солартек», і ви зможете ефективно використовувати прилад. Замовити товар можна на сайті або телефоном. Доставка виконується по Києву й області, а також по всій Україні.

Скільки коштує обмежувач перенапруги для сонячних батарей?
Залежно від моделі ціна на обмежувачі напруги від 468 грн. за ETITEC C T2 275/20 1 + 0 до 8368 грн. за обмежувач перенапруги ETITEC B T12 275 / 12,5 3 + 1 RC
Який товар в розділі обмежувачі перенапруги найпопулярніший?
Змінний модуль ETITEC B T12 275/7
Хто виробник обмежувачів перенапруги для сонячних батарей?
Виробник обмежувачів перенапруги словенська компанія ETI.
Чи можна забрати обмежувач перенапруги самовивозом, чи є доставка?
Уточнюйте у наших менеджерів наявність товару в офісі, якщо ви хочете самі забрати товар, попередньо уточніть готовність до видачі вашого замовлення у наших менеджерів. Ми також здійснюємо доставку поштовими службами.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти