Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Електрощити розподільні

Розподільний щит являє собою спеціалізований пристрій, призначений для розміщення комутаційної апаратури та розподілу електроенергії на об'єкті. Він є обов'язковим аксесуаром у сонячних електростанціях. Саме у щитку здійснюється комутація вхідних і вихідних електричних ланцюгів через запобіжники, автомати, пристрої захисного вимикання та інше обладнання.

Перш ніж вибрати та купити розподільний щит, необхідно визначитися з тим, які саме моделі вам підійдуть. Усе залежить від кількості гілок, які будуть використовуватися для підключення станції, від її потужності, а також від особливостей монтажу й обладнання, що під’єднується. Згідно з вимогами ДЕСТ, щитки повинні бути стійкими до механічних й ударних навантажень, мати тривалий термін служби та самозагасальні властивості. Вони зобов'язані витримувати температури до 850 градусів, тому зазвичай їх корпус виконують із металу або спеціальних полімерів.

Різновиди пристроїв

Розподільний щит для будинку може випускатися в декількох різновидах:

  1. Головний, який встановлюється на вході в об'єкт. Застосовується для введення й подальшого розподілу електрики. У ньому можуть бути встановлені не тільки засоби комутації та захисту, а й прилади обліку споживаної електроенергії та тієї, яка віддається в мережу (двонаправлені лічильники, які встановлюють паралельно з мережевими й гібридними інверторами для під’єднання сонячної електростанції до «зеленого» тарифу).
  2. Груповий. Його використовують для під’єднання певних груп споживачів. Такі пристрої відзначаються меншими розмірами. Зазвичай їх встановлюють після головного щитка. У них монтують вимикачі навантаження, ПЗВ й інше комутаційне обладнання.
  3. Розподільчий щит у квартиру. Цей пристрій відзначається компактністю та простотою монтажу. Призначений для розподілу енергії до побутових споживачів: розеток, пральних машин, електричних духовок та ін.

Також існують щитки для автоматичного введення резерву. У них встановлюють спеціальне обладнання, яке стежить за роботою електромережі й у разі зникнення напруги перемикає споживачів на резервні джерела живлення.

Особливості щитків

Розподільні щити відрізняються один від одного не тільки за розмірами, але й за способом монтажу. Вони бувають накладні, які встановлюються зверху на будь-яку рівну поверхню (наприклад, стіну), і вбудовані. Для останніх необхідне устаткування спеціальної ніші, до якої вони й вставляються. Ще існують підлогові системи, але зазвичай їх використовують на великих промислових або виробничих об'єктах.

Також щитки відрізняються один від одного за класом захисту від вологи й пилу. Вони бувають:

  1. Класу IP 20, 30 або 31. Не мають жодного захисту, тому їх потрібно встановлювати всередині приміщень за умови, що в них нормальна вологість (у сауні або лазні – неприпустимо).
  2. Класу IP 44 й 54. Ці пристрої надійно захищені від попадання всередину вологи та сторонніх предметів. Зазвичай їх встановлюють у приміщеннях або на вулиці під навісом. Відзначаються доступною вартістю й відносною простотою монтажу.
  3. Класу IP 55, 65. Це якісні та надійні пристрої, які витримують пряме влучення крапель води. Їх можна розміщувати під відкритим небом. До переваг виробів належить практично повна герметичність: у них не забивається пил, всередину не потрапляють комахи.

Для монтажу всередині приміщення рекомендується вибирати пристрої з класом захисту IP 44 або 54. Для вуличного розміщення – IP 55 або 65.

Правила вибору

Перш ніж купити розподільний щиток, потрібно звернути увагу на такі нюанси:

  1. Внутрішній об'єм ящика. Саме від нього залежить, скільки електрообладнання поміститься всередині. Якщо ви плануєте встановити кілька десятків ПЗВ, автоматів, розмикачів, а також змонтувати всередину лічильник, то вам знадобиться досить місткий щит.
  2. Кількість вводів та виводів. Потрібно розуміти, скільки саме кабелів буде заходити й виходити з пристрою, який у них буде діаметр та ін.
  3. Ємність DIN-рейки. Від цього параметра залежить кількість приладів, які можна буде розмістити на монтажній планці.

Якщо у вас залишилися питання або ви не знаєте, який розподільний щит вибрати для своєї електростанції, то звертайтеся до нашого інтернет-магазину. Ми детально проконсультуємо вас, розповімо про призначення тих чи інших пристроїв і допоможемо підібрати підхожі моделі.

Також ми займаємося проєктуванням і будівництвом сонячних електростанцій у будь-яких регіонах України. Звертайтеся до нас: ми працюємо без перерв і вихідних.

Читать полностью
Для чого потрібен розподільний щит для фотоелектричних систем?
Розподільні щити забезпечують захист сонячних батарей та інверторів від струмів короткого замикання і перевантаження, а також від імпульсного перенапруження.
Скільки коштує щит для фотоелектричних систем?
З варіантом комплектації на 13 А розподільний щит для фотоелектричних систем ETI PV1000 / 13 / В / 1 коштує 12 168 грн.
Що входить в розподільний щит для фотоелектричних систем?
Щити розподільні для сонячних батарей комплектуються обмежувачами перенапруги ETITEC PV, а також вимикачами навантаження LS SMA. Існують два варіанти комплектації на 13 А і на 25 А.
Чи можна сформувати електричний щит під замовлення?
Так, ми можемо сформувати щит під ваші запити з компонентів компанії ETI та інших відомих брендів, наші фахівці допоможуть вам в цьому.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти