Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Вимикач навантаження

Професійно змонтовані сонячні електростанції надійні й розраховані на безпечну роботу. Але іноді навіть на найдосконалішій комунікаційній лінії трапляються аварійні ситуації, пов'язані із зовнішнім роз'єднанням ланцюгів. Це сприяє утворенню електричної дуги. Вона може не лише зруйнувати складові елементи мережі, але й вивести з ладу побутові прилади та обладнання, що живляться від неї. Дію такої дуги можна нейтралізувати, якщо використовувати вимикачі навантаження. Є спеціальні моделі таких приладів, що призначені саме для сонячних станцій.

Особливості застосування пристрою

На сонячних електростанціях важливими вузлами є фотоелементи. Їх призначення – вловлювати промені з метою вироблення електричної енергії. Для таких систем доцільно купити вимикачі навантаження. Встановлюються вони на перетворювачах фотоелементів та інших мережевих вузлах станції. Однією з переваг вимикача навантаження є те, що він набагато ефективніше звичайного роз'єднувача ланцюга. Однак для систем з високою силою струму краще використовувати реле.

Встановлюється обладнання на DIN-рейку. Вона повинна перебувати там, де розташований розподільний рубильник сонячних електростанцій. Монтаж пристроїв не займе багато часу. Компактні вимикачі, що функціонують зі струмом з силою, яка перебуває в межах 100 А, мають свої особливості. Вони відрізняються ручним способом керування, працюють в комплексі з іншими елементами захисту.

Дуже важлива перевага – відносно невисока ціна вимикачу навантаження (у порівнянні з іншими типами). Серед сильних сторін варто також відзначити швидкодію та надійність приладу. На високовольтних моделях спостерігається видимий розрив контактів, у результаті чого потреба в додатковому роз'єднувачі відсутня.

Технологія та принцип дії

Вимикач навантаження складається з рами, яка від струмопровідних частин лінії відокремлена ізоляцією. На ній розташовуються рухливі ножі серпастої форми. Згідно з конструкцією, вони входять в спеціальну камеру з нерухомими контактами. Ножі обертаються за допомогою ручних або напівавтоматичних механізмів. Це залежить від моделі пристрою.

На деяких версіях обладнання присутні не тільки рухливі, а й стаціонарні ножі заземлення. У цих вузлів специфічне завдання – захист від помилкових дій персоналу шляхом блокування. Оскільки головним призначенням вимикача навантаження є гасіння дуги, для цього в його конструкції передбачені спеціальні пристрої – камери, що оснащені полімерними вкладками. Дія відбувається в такий спосіб: розряд дуги створює високу температуру. Під її впливом вкладки випаровуються, виробляються продукти, які гасять дугу.

До вибору потрібен обдуманий підхід

Якщо вам необхідно купити вимикач навантаження в Україні, це можна зробити в інтернет-магазині компанії Solar-Tech. Наша спеціалізація – будівництво сонячних електростанцій і встановлення батарей. Поставляємо складники для них. До таких належить і вимикач навантаження, що є важливим елементом системи захисту сонячних електростанцій.

На нашому сайті знайдете різні моделі, що відрізняються технічними характеристиками:

  • силою струму;
  • кількістю полюсів;
  • діапазоном температур при зберіганні, а також цим самим показником у включеному та вимкненому станах;
  • максимальним перетином провідників, які приєднуються до пристрою;
  • номінальною напругою.

Усі вироби відповідають стандарту IEC 60364-7-712. Складники зроблені з матеріалів високої якості. Контакти захищені від окислення, а пристрої – від перегріву. Усе це в комплексі збільшує термін експлуатації вимикача навантаження.

Наша компанія співпрацює з представниками бізнесу (за схемою B2B) та з приватними покупцями (у форматі B2C). Надаємо консультації з питань вибору, за необхідності наші фахівці допоможуть здійснити кріплення вимикача навантаження на щиток розподілу. За вашим бажанням під’єднаємо «зелений тариф». На всю продукцію надається гарантія. Доставка обладнання по Україні здійснюється за підтримки «Нової Пошти». Якщо ви перебуваєте в Києві, то забрати товар можна, здійснивши самовивіз. Також у нас реально скористатися послугами кур’єрської служби по місту.

Для чого потрібні вимикачі навантаження?
Це пристрій, який дозволяє швидко провести включення або відключення будь-якої ланцюга, що знаходиться під навантаженням. Вимикачі навантаження у своїй конструкції мають посилені контакти, термін служби яких набагато перевищує термін служби контактів простих автоматів.
У чому відмінність вимикача навантаження від автомата?
На відміну від автомата, вимикач навантаження призначений для ручної комутації електроприладів і не має функції автоматичного відключення навантаження при перевантаженні й коротких замикань.
Хто виробник вимикачів навантаження?
Представлені в каталозі вимикачі навантаження виробництва словенської компанії ETI.
Скільки коштує вимикач навантаження?
Вимикач навантаження ETI LS16 SMA А2 для фотоелектричних систем на 2 полюси та струм 16 А варто 874 грн., Вимикач навантаження ETI LS58 SMA А4 + 2 для фотоелектричних систем на 4 + 2 полюси та 58 А варто 4836 грн.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти