Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


ШІМ контролери

ШІМ-контролер – це спеціалізоване електронне реле, яке контролює процес заряду акумулятора від енергії, що виробляється сонячними панелями. Він дозволяє продовжити термін служби батареї та знизити експлуатаційні ризики, що виникають при перепадах напруги.

Широтно-імпульсний модулятор (англійською цей термін звучить як pulse-width modulation, використовується абревіатура PWM) дозволяє змінювати тривалість імпульсу при постійній частоті проходження. Своє завдання пристрій виконує завдяки наявності польових і біполярних транзисторів, які працюють у режимі ключа. ШІМ дозволяє підвищити ККД системи, захистити батареї від перевантаження та продовжити термін їх експлуатації у 2-5 разів.

ШІМ-контролер є обов'язковим аксесуаром у будь-якій сучасній геліостанції. Він відстежує споживання електроенергії та подає на АКБ той струм, який необхідний батареї на стадії початкового або завершального заряду.

Особливості роботи пристрою

Перше покоління ШІМ-контролерів було досить елементарним. Вони стежили за напругою на клемах акумулятора, і як тільки воно досягало граничних значень (зазвичай це поріг у 14-14,5 вольт), то пристрій відключав живлення і струм йшов до електромережі. Подібні агрегати були досить примітивними й не враховували цілу низку факторів, таких як підвищення температури електроліту, реальна місткість АКБ та інше. Внаслідок цього виникали серйозні втрати енергії, а пластини в батареях піддавалися сульфатації, через що падала місткість акумуляторів.

Друге покоління ШІМ-контролерів стало більш просунутим. Нові пристрої мають складну електронну начинку, яка дозволяє їм стежити відразу за декількома параметрами акумулятора при його заряджанні. Контролери дозволяють організувати процес у кілька етапів:

  1. Наповнення. Протягом 2-4 годин АКБ споживає всю енергію, що надходить, накопичуючи її. ШІМ подає на батарею практично весь струм, який виробляє геліостанція (за умови, що вона розряджена).
  2. Насичення. Після того, як АКБ набере потрібний рівень заряду, фізико-хімічні властивості електроліту поміняються. Контролер помітить ці зміни й почне подавати струм, що пройшов процедуру широтно-імпульсної модуляції. Завдяки цьому електроліт не перегрівається й не закипає.
  3. Вирівнювання. Контролер зменшує робочий струм і змінює його у разі потреби. Завдяки цьому пластини очищаються від нальоту, електроліт якісно перемішується, а напруга в різних банках вирівнюється.
  4. Підтримка. Останній етап, при якому ШІМ подає в банки мінімально необхідний струм від джерела живлення, щоб захистити їх від саморозряду.

Завдяки такому багатоступеневему заряджанню батареї не деградують і зберігають свої характеристики максимально довго. При дотриманні рекомендацій виробника й використанні якісних АКБ вони можуть служити по 10-15 і більше років. Без модулятора вони вийдуть із ладу за 2-3 роки.

Особливості пристроїв

Перш ніж купити ШІМ-контролер, вам необхідно розібратися з тим, яка саме модель вам підійде. Вони відрізняються один від одного за робочою напругою (12, 24 і 48 вольт), силою струму заряду, наявністю додаткових функцій та ін. Сучасний ринок пропонує покупцям друге покоління модуляторів – перші вже практично вийшли з експлуатації через серйозні недоліки та низький ККД.

У нашому магазині ви можете придбати установки другого покоління, які працюють в 3-4-ступеневому режимі. Узгоджена робота приладу й АКБ продовжує термін експлуатації останньої та знижує ризики передчасної деградації. Існує безліч різновидів модуляторів: одні оснащуються звичайними світловими індикаторами заряду, другі мають табло, на яке виводиться потрібна інформація. Прості моделі працюють за заданим виробником циклом, а сучасні можна програмувати, налаштовуючи на оптимальні параметри під вашу геліостанцію. ШІМ працює в автоматичному режимі, і стежити за ним практично не потрібно. Єдине – його можна перелаштувати при зміні параметрів системи.

Як замовити

Щоб купити ШІМ-контролер у Києві, вам необхідно звернутися до інтернет-магазину компанії Solar-Tech. Ми реалізуємо якісні та сертифіковані вироби від перевірених виробників і пропонуємо нашим клієнтам вигідні умови співпраці. Наші переваги:

  1. Детальні консультації та допомога досвідчених інженерів з підбором відповідного під ваші вимоги обладнання.
  2. Приємні ціни на ШІМ-контролери, регулярні знижки й розпродажі, постійна наявність товару на складі.
  3. Офіційна гарантія на модулі, надання всіх необхідних документів для звітності перед податковими органами.
  4. Можливість проєктування та будівництва сонячної електростанції з нуля на будь-якій ділянці, підключення до зелених тарифів.
  5. Стислі терміни реалізації проєктів будь-якої складності, гарантійне та післягарантійне обслуговування устаткування наших клієнтів.

Залишилися питання – телефонуйте, ми готові до взаємовигідної співпраці.

Читать полностью
Що таке ШІМ контролер?
ШІМ розшифровується як широтно-імпульсна модуляція (PWM по англійській термінології) - це алгоритм, який застосовується в сонячних контролерах заряду, полягає він у тому, що при досягненні напруги певного рівня на клемах акумуляторної батареї, контролер переходить в режим підтримки постійної напруги, поступово зменшуючи струм заряду. Коли батарея повністю заражена, зарядна напруга зменшується для запобігання подальшого нагріву і газоутворення в акумуляторі. Це дає можливість зарядити акумуляторну батарею до 100%. Після основного заряду контролер переходить в режим підтримки заряду.
Який ШІМ контролер найчастіше купують?
Який ШІМ контролер купити для вуличного освітлення?
У нашому інтернет-магазині ви зможете купити сонячні контролери, спеціально розроблені для вуличного освітлення. Вони мають водонепроникний корпус і витривалі до впливів навколишнього середовища. Опціонально такі контролери можуть оснащуватися дистанційним пультом управління, який так само дозволяє програмувати режими роботи світильника. На сайті представлені наступні моделі ШІМ контролерів заряду для вуличного освітлення:
Яка гарантія на ШІМ контролери?
Гарантія від виробника до виробника може відрізнятися, але частіше за все гарантія становить 1 рік.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти