Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Мережеві інвертори

Мережеві сонячні інвертори необхідні, якщо електростанцію треба підключити до електромережі. Їх купують, коли планується покупка програми «Зелений тариф». У комплекті з фотоелектричними інверторами поставляються також роз'єми змінного струму і настінні кронштейни.

Види і функціональні особливості інверторів

Всі нині існуючі зразки мережевих інверторів бувають за своєю специфікою мережевими, автономними або гібридними (багатофункціональними). Особливість синхронних (мережевих) агрегатів полягає у синхронному функціонуванні з централізованою системою електропостачання. Мають позначення «on grid». Такі екземпляри не тільки виконують завдання перетворювача, але і відповідають за регулювання показників частоти, амплітудних перепадів та інших параметрів мережі. Важлива особливість: надлишки виробленої електроенергії будуть надходити в зовнішні електричні мережі. Але якщо для оптимальної роботи побутових приладів не вистачає потужності, буде здійснюватися підживлення ззовні. Моделі автономного типу мають позначення «off grid». Їх функціонування не пов'язане з електричною мережею. На ринку представлені екземпляри потужністю 100–8000 Вт.

Гібридний (багатофункціональний) мережевий інвертор поєднує в собі переваги перших двох типів. Важливою його особливістю є збільшена кількість налаштувань. Саме такий варіант буде найпривабливішим для домашньої сонячної станції, але і найдорожчим.

Існують і інші класифікації інверторів, наприклад, за критерієм напруги на виході. Моделі можуть бути меандровими або синусоїдальними. Якщо в будинку є високочутлива техніка, то вибір синусоїдального типу переважає: такі варіанти мають показник вихідної напруги майже на тому ж рівні, що у живильної електричної мережі. Меандрові екземпляри підходять для тих приладів, яким не знадобиться якісна напруга. Це обігрівачі, кип'ятильники, лампи розжарювання і т. д.

Принцип підключення інвертора

Хто цікавився сонячними електростанціями, знає, що ефективність геліосистеми безпосередньо пов'язана з правильним підключенням інвертора. Одне з головних вимог стосується кабелю, який передає постійний струм. Його довжина повинна бути мінімальною, а переріз — максимальним.

Нерідко буває так, що дистанція від споживача до сонячних елементів велика. У такому випадку доводиться подовжувати електрокабель за рахунок його нарощування. Слід врахувати: між сонячною панеллю і інвертором протяжність проводу повинна становити максимум 3 м. Не можна перевищувати цю норму.

Фахівці стверджують, що найкращий варіант — це коли мережевий інвертор для будинку знаходиться відразу біля сонячної батареї. Майстри, які займаються інсталяцією сонячних електростанцій, знають, що при підключенні агрегатів, потужність яких 0,5 кВт, доводиться дотримуватися дуже жорстких умов.

При установці даних пристроїв необхідно приділити увагу приєднанню проводів. Якщо щільність буде недостатньою, зростає ризик іскріння, отже — і пожежі. Якщо встановлюється автономний інвертор, необхідно потурбуватись про те, щоб ланцюг постійного струму мав автоматичні вимикачі.

Особливості вибору мережевого інвертора

Вибір мережевого інвертора для сонячних батарей залежить в першу чергу від ваших побажань. Саме вам вирішувати, яку систему будувати і для вирішення яких завдань. Звичайного мережевого інвертора буде досить, якщо ви маєте дизельний або бензиновий генератор, або якщо немає відключень мережі. Потужність агрегату буде обумовлена ​​кількістю фаз мережі, площею сонячного поля, а також бюджетом вашого проекту. Переглядаючи моделі, представлені в нашому каталозі, звертайте увагу на наступні критерії:

 • вхідна напруга (для споживачів з навантаженням 600 Вт — 12 В, для 600 Вт – 1,5 кВт — 24 В, понад 1,5 кВт — 48 В);
 • форма напруги на виході;
 • пікова і номінальна потужність пристрою;
 • ККД (в сучасних моделях — в районі 90%);
 • система охолодження;
 • потужність в режимі очікування (мова йде про споживання енергії без навантаження);
 • наявність захисту (від перевантажень, заниженої і завищеної напруги, перегрівання і короткого замикання);
 • температурний режим.

У нас в асортименті — потужні пристрої для вирішення масштабних завдань, а також малопотужні інвертори, які підійдуть для невеликих приватних електростанцій. У каталозі представлені автономні і синхронні моделі, а також ви зможете купити мережевий інвертор з акумуляторів. Відзначимо, що найбільший попит спостерігається саме на акумуляторні моделі, оскільки вони краще за інших підходять для житлових приміщень.

Компанія Solar-Tech пропонує тільки оригінальну продукцію від провідних виробників. У нас ви отримуєте повноцінну гарантію. Доставка здійснюється по Києву і області за вказаною адресою, по регіонах України — «Новою Поштою». Також передбачений самовивіз.

Читать полностью
Інвертори яких виробників найпопулярніші у 2020 році?
Чи можу перевантажувати мережевий інвертор сонячними модулями?

Так, можна, перевантажувати по потужності інвертор навіть рекомендується виробниками. В середньому на 15-20%, в залежності від моделі, уточнюйте в технічній документації до якої межі це можна робити ну і враховуйте економічну доцільність цієї межі.

Чи допоможете ви мені налаштувати інвертор?

Якщо Ви купили інвертор у нас, ми зможемо допомогти в налаштуванні інвертора в телефонному режимі. Виїзд на об'єкт є вже платною послугою.

Чи потрібно обслуговувати інвертор?

Обслуговування інвертора не має в собі багато пунктів. В обслуговування входить:

 1. Чищення інвертора від пилу, особливо для інверторів з примусовою вентиляцією.
 2. Огляд надійності з'єднань, стану конекторів.
 3. Перевірка заземлення.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти