Мережеві інвертори

Зеленый тариф
докладніше
Автономні сонячні електростанції
докладніше


Мережеві (або grid-tie) інвертори - це інвертори, призначені для перетворення електроенергії постійного струму (DC) від сонячних батарей в електроенергію змінного струму (AC) напругою 220В або 380В і подають цю електроенергію споживачам безпосередньо без використання акумуляторних батарей.

Дані системи представляють інтерес для тих, у кого є стаціонарна локальна мережа на об'єкті з метою скорочення витрат на електроенергію.

Системи з мережевими інверторами працюють паралельно із загальною електричною мережею, не використовують акумулятори для накопичення надлишкової електричної енергії (отриманої від сонячних батарей), і надають можливість особам, що встановив такі системи, продавати надлишки електроенергії в загальну мережу за завищеними тарифами.

При законодавчої підтримки з боку держави, системи з мережевими інверторами набули широкого поширення в США, в багатьох країнах Європи і Азії.

В Україні прийнятий закон про «зелений тариф», який є правовою базою для продажу електроенергії не тільки великими сонячними станціями великої потужності, а й невеликими приватними сонячними станціями потужністю до 30 кВт, що знаходяться в індивідуальному користуванні.