Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Автономні інвертори та джерела безперебійного живлення

Автономний інвертор – це спеціалізоване обладнання, яке перетворює постійний струм на змінний і підіймає напругу, що приходить з сонячних панелей, до 220 вольт. Ці пристрої називаються off-grid. Їх основна особливість у тому, що вони не працюють з іншими джерелами живлення або зовнішньою електромережею. Вони виробляють електрику, яка витрачається виключно на потреби домогосподарства, причому вона може споживатися безпосередньо побутовою технікою або накопичуватися в акумуляторах.

Необхідно розуміти, що автономний інвертор для сонячних батарей і джерело безперебійного живлення – це різні прилади. Перетворювач:

 1. Має кілька входів для підключення джерел енергії. Усі порти рівноправні між собою, і до них можна під’єднати пристрої з різними характеристиками.
 2. Може самостійно регулювати задані параметри, виставляючи необхідну напругу й частоту в умовах зміни навантажень.
 3. Дозволяє живити все електрообладнання, яке встановлене в будинку або квартирі. Для цього інвертор підключається до загальної мережі в будинку та поставляє до неї енергію.

Цей пристрій встановлюється між геліостанцією або окремим блоком сонячних панелей і вступним щитком.

Особливості обладнання

Автономний сонячний інвертор за своїм устроєм схожий із джерелом безперебійного живлення, але при цьому в ньому є силовий комутатор з декількома входами, блок керування та формувач вихідного струму. За вхідною напругою пристрої поділяються на малопотужні (працюють з 12 вольт, мають потужність до 600 Вт), середньопотужні (24 вольти, до 1,5 кВт) і високої потужності (48 V, від 1500 Вт).

При виборі моделі необхідно обов'язково враховувати пікову й номінальну потужність. Зазвичай вибір робиться за максимальною, хоч це й не зовсім правильно. Також потрібно врахувати, що при ввімкненні потужного устаткування (кондиціонери, електрокотли, холодильники тощо) виникають високі пускові струми. Вони не повинні перевищувати пікові значення пристрою, навіть коли ввімкнення декількох приладів відбувається одночасно. Для того, щоб вирахувати показник пускової потужності, необхідно напругу (220 вольт) помножити на пусковий струм, зазначений в інструкції. Його розмір не повинен бути більше максимального, а в ідеалі – менше на 30-40% від потужності приладу.

За типом вихідного сигналу перетворювач може бути синусоїдальним та квазісинусоїдальним. Перший вважається найкращим. Він видає чистий, якісний сигнал у вигляді стабільної синусоїди з індексом нелінійних спотворень менше 8 відсотків. Подібні інвертори можна використовувати для підключення обладнання, чутливого до параметрів лінії: котлів опалення, компресорів, комп'ютерної та медичної техніки. Вони видають якісну синусоїду та повністю безпечні для електроприладів. Але при цьому мають велику вагу, значні габарити й високу вартість.

Квазісинусоїдальні системи видають нестабільний сигнал, який має нелінійні спотворення. За формою він більше схожий на трапецію або чотирикутник. При цьому в лінії спостерігаються перешкоди й різноманітні шуми, які впливають на працездатність приладів. До них не рекомендується підключати чутливе обладнання: котли, холодильники тощо. Вони підходять для електрочайників, прасок, ламп розжарювання та іншої електротехніки, а у складній викликають швидкий знос. До їх плюсів належать доступна ціна, компактні розміри та відносно невелика вага.

Типи захисту

Сучасний перетворювач повинен мати такі типи захисту:

 1. Від перегріву. У сучасні моделі виробники встановлюють вентилятори, тому вони охолоджуються примусово. Швидкість обертання лопатей регулюється в залежності від того, яка температура у пристрою.
 2. Від перевантаження. Цей параметр негативно позначається на обладнанні, тому в нього встановлюють спеціальні запобіжники. При перевищенні потужності пристрій вимикається.
 3. Від короткого замикання. Якщо подібне станеться, то система вимкнеться і КЗ не зашкодить дорогому устаткуванню.
 4. Від низької або високої напруги на акумуляторній батареї. Якщо це значення падає або підіймається до заданого, то інвертор вимикається або здійснює якусь іншу запрограмовану дію, щоб захистити систему.

Коефіцієнт корисної дії в подібних пристроїв близький до 95%. Власнику геліосистеми необхідно прагнути якомога вище підняти ККД перетворювача.

Якщо ви хочете купити сонячний інвертор, то звертайтеся до компанії Solar-Tech. Ми пропонуємо нашим клієнтам якісне, сертифіковане обладнання від перевірених виробників, а також будуємо геліостанції будь-якої складності під ключ. Наші переваги:

 1. Офіційна гарантія на все обладнання, надання необхідних документів і чеків.
 2. Детальні консультації, допомога в розробленні та проєктуванні відповідної системи з урахуванням особливостей ділянки замовника.
 3. Актуальні ціни на товари, приємні знижки для постійних клієнтів і підрядників, регулярні акції та розпродажі.
 4. Доставка обладнання по Україні транспортними та поштовими компаніями, розроблення геліосистем з нуля під ключ.

Залишилися питання – телефонуйте, ми готові до взаємовигідної співпраці.

Читать полностью
Який найдешевший інвертор з вбудованим контролером заряду від сонячних батарей?

Інвертор Axioma ISPWM -1000 0,8 кВт ШІМ — 220$

Який недорогий ДБЖ з чистою синусоїдою підійде для котла і холодильника?
Який інвертор найпотужніший?

На цей час у нашому інтернет-магазині найпотужніші інвертори на 5 кВт — ДБЖ Victron Energy EasySolar і на 6 кВт — ДБЖ ФОРТ FX70 6 кВт / 24В і ДБЖ ФОРТ FX70А 6 кВт / 48В.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти