Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Твердопаливні котли

Твердопаливні котли в Україні користуються все більшою популярністю, що пов'язано, крім іншого, з подорожчанням «блакитного» палива. Їх вибирають для обігріву не тільки житлових приміщень, але і комерційних, виробничих. Привертає потенційних покупців надійність агрегатів і доступність палива. В камеру горіння твердопаливного котла закладають вугілля, брикети, пелети, дрова і навіть солому. Питання, які задають потенційні клієнти: можливості регулювання, тривалість горіння закладки, безпека установки і експлуатації пристрою. На всі ці питання вам дадуть відповідь консультанти Solar-Tech. У нас ви зможете придбати кращі моделі твердопаливних котлів за вигідною вартістю.

Особливості функціонування сучасних котлів твердопаливного типу

Принцип роботи даних агрегатів простий. В топку завантажується паливо. В сучасних примірниках завантаження і очищення від відходів здійснюються автоматизовано. Якщо вибрати котел твердопаливний з верхнім горінням і піролізну модель, паливо вигоряє практично повністю.

Твердопаливні моделі називають котлами тривалого горіння, адже закладка у них горить помітно довше, ніж в класичних агрегатах. Якщо в простих традиційних пристроях тривалість горіння одного завантаження становить не більше 8 годин, то в котлах тривалого горіння з автоматикою — до 48 годин, а в моделях «свічках» у формі циліндра — до 120 годин. При виділенні піролізного газу і його спалюванні виділяється тепло. Воно проходить через теплообмінник і нагріває воду. Через димохід виходять продукти горіння. Високою автоматизацією відрізняються пелетні моделі. Вони розраховані також на дрова і вугілля, але для цього палива передбачена окрема камера згоряння. Одна закладка пелет може горіти до 5 діб. Якщо ви бажаєте мати саме таку модель, необхідно поцікавитися наявністю в вашому регіоні пелет і їх вартістю.

Відзначимо, що твердопаливні котли можуть бути не тільки основним, але і додатковим джерелом тепла і гарячого водопостачання. Їх використання має свої особливості. Зокрема, вам доведеться мати справу з такими факторами, як:

 • проектування та інсталяція системи опалення;
 • залежність від електроенергії;
 • обсяг топки для закладки палива;
 • підбір палива;
 • конструкція теплообмінника котла;
 • техобслуговування котла і димоходу;
 • відстеження температури в системі опалення;
 • обсяг води в системі опалення;
 • зберігання запасів палива;
 • запах диму в приміщенні.

Сучасні моделі твердопаливних котлів оснащені спеціальними модулями і пристроями, що дозволяють контролювати процес горіння. Зокрема, за температурний режим в системі опалення буде відповідати механічний регулятор тяги на піддувало або електронний регулятор з турбіною піддуву повітря.

Який котел і паливо вибрати?

Якщо ви вирішили купити котел твердопаливний, слід відштовхуватися від площі будинку. Даний фактор визначає потужність агрегату. Крім площі, слід звертати увагу на:

 • кількість робочих контурів;
 • потужність;
 • наявність варильної конфорки;
 • особливості пристрою.

Один контур дозволяє обігрівати приміщення, а два — забезпечити будинок гарячою водою. Для будинку, площа якого 1000 кв. м, вистачить моделі потужністю 6–10 кВт. Пристрій — це параметр, який стосується в першу чергу способу завантаження твердого палива. Нарешті, варочна конфорка — опція, яка важлива для дачного будинку.

Ефективність роботи твердопаливного котла залежить від вдалого вибору палива. Інтенсивність горіння вугілля, пелет, брикетів, дров і соломи залежить від їх:

 • розміру і фракції;
 • щільності;
 • вологості.

Дрібні дрова горять швидше, кінетична енергія дає короткочасний ефект. Тому, якщо ви зробили вибір на користь дров, слід подбати, щоб вони були великими. Нерідко закладають ціле поліно. Все залежить від місткості камери згоряння. Якщо ви використовуєте пелети або брикети, то питання про розмір і фракції у вас не виникне. Виробник все продумав заздалегідь.

Паливо не повинно бути вологим, адже це знижує ефективність котла. Зокрема, некоректно може працювати димовідвідна система, знижується в цілому потужність.

Вибір на користь твердопаливних котлів пов'язаний з дешевизною палива, широким асортиментом моделей різної цінової категорії, автономністю агрегату, який може працювати без підключення до електричної мережі. Компанія Solar-Tech пропонує великий вибір надійних моделей. У нас ви зможете котел твердопаливний купити за найвигіднішою ціною в Україні. Наші консультанти вкажуть на переваги тих чи інших примірників, врахують ваші фінансові можливості і переваги. Доставка по Києву і області здійснюється за допомогою кур'єра — товар буде доставлений за вказаною адресою. По інших регіонах України доставка виконується «Новою Поштою».

Читать полностью
Ціни на твердопаливні котли
Як здійснюється доставка твердопаливних котлів?
Доставка здійснюється з заводських складів будь-якою зручною службою доставки до дверей або до вантажних відділень поштової служби.
Як підібрати потужність твердопаливного котла?
Для підбору потужності твердопаливного котла варто відштовхуватися від площі приміщення, яку необхідно буде опалювати. Можна використовувати загальноприйняте правило для зразкового підрахунку: на кожні 10м2 необхідно 1 кВт потужності тепла. Але це за умови нормальної теплоізоляції та висоті стель не більше 3-х метрів. Якщо будинок має площу 170м2, то для цієї площі необхідний котел 17 кВт. Навіть при зовнішній температурі -36˚С такий котел забезпечить підтримку температури в будинку +18 ˚. Якщо ж будинок не має достатньої теплоізоляції, а також при суворих зимах краще брати котел з запасом. Якщо котел буде використовуватися в контурі гарячого водопостачання, то при розрахунку необхідно враховувати потужність теплообмінника. За порадою фахівців потужність двоконтурного котла повинна бути не нижче 24 кВт. Наші поради є приблизними, для конкретного випадку і більш точного розрахунку краще звернутися до професіоналів, які врахують всі нюанси вашого будинку і підберуть котел з потрібними параметрами.

 

За 10 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти