Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Електроводонагрівачі

Гаряче водопостачання у багатьох населених пунктах України є досить нестабільним: влітку його часто відключають на кілька місяців на обслуговування, взимку чи восени воно постійно ламається або видає потік недостатньої температури. Та й ціни на цю послугу доволі високі, тому багато хто вирішує відмовитися від неї та купити окремі електроводонагрівачі у свою квартиру або приватний будинок.

Подібне рішення є повністю обґрунтованим. Ви зможете самі виставляти необхідну температуру води, включати та вимикати агрегат за потреби, а також не залежати від міських комунальних мереж. Розглянемо, як правильно вибрати електроводонагрівач, якими вони бувають та на що звертати увагу при покупці.

Види обладнання

Існує два основних типи електричних нагрівачів:

  1. Проточні. Відрізняються невеликою потужністю та малою ефективністю, але при цьому прості у встановленні та обслуговуванні.
  2. Накопичувальні. Більш практичні та надійні, але ціна на них вища, а обслуговування – складніше.

Проточні нагрівачі працюють дуже просто. В них потік води проходить через камеру з вмонтованим ТЕНом. Зазвичай вони підключаються безпосередньо до трубопроводу, інколи ж їх ставлять замість крана. Нагрівання здійснюється досить швидко, користуватися теплою водою можна без жодних лімітів. Головна особливість проточних нагрівачів полягає в тому, що вони споживають багато енергії в момент роботи (це потрібно для швидкого нагрівання потоку, що проходить через камеру), тому для них потрібна окрема лінія. Їхня потужність може варіюватися від 0,5 до 7 і більше кіловат. 

ККД пристроїв досить низький, часто вони не можуть нагріти воду до високих температур, але все залежить від сили потоку та параметрів самого пристрою.

Накопичувальний електроводонагрівач води також часто називають бойлером. Він має місткість певного обсягу, в яку встановлений нагрівальний елемент. ККД подібних моделей значно вищий, ніж у проточних. Вони споживають менше енергії, але вона також витрачається на підтримання постійної температури у баку. Накопичувальні моделі працюють за іншим принципом. У бак набирається вода, після чого пристрій вмикається та нагріває її до заданої температури. У процесі використання частина рідини витрачається, тому в місткість наливається нова. Якщо витратити всю воду, то потік буде холодним: у проточному режимі пристрій не працює.

Купити електричний водонагрівач накопичувального типу доцільніше, ніж проточний. До його переваг відноситься можливість регулювання температури потоку, низька витрата енергії, тривалий термін служби. З мінусів можна назвати лише те, що нагрівання здійснюється досить повільно, тому важливо підібрати місткість необхідного обсягу.

Особливості вибору

Головний параметр для проточних моделей — продуктивність пристрою, тобто обсяг води, який він може нагріти за одну хвилину. Для накопичувальних систем на першому місці перебуває обсяг баку. Він може варіюватися від 15 до 500 літрів. Якщо ви вибираєте електроводонагрівач для дачі, яким планується користуватися всього кілька разів за сезон, а гарячу воду використовувати виключно для миття посуду або вмивання, то можна вибрати модель з баком до 15 літрів.

Для забезпечення гарячою водою душа та кухні на одну особу достатньо 50 літрової місткості. Для двох людей норма збільшується до 80 літрів, на сім'ю з дитиною — до 100. Моделі на 200-500 літрів використовуються у хостелах, готелях та інших закладах, де можливий великий потік відвідувачів. Зверніть увагу, що місткості об'ємом від 200 літрів краще встановлювати на підлогу або кріпити їх до капітальної стіни. Підключення краще довірити фахівцям, які все зроблять максимально безпечно та правильно.

Корпус нагрівачів виготовляється з металу або полімерів. Сталеві моделі мають більший термін експлуатації: їх вистачає на 20-30 років. Полімерні служать менше, але при цьому їхня вартість нижча. Також потрібно враховувати спосіб підведення води (верхній, бічний, нижній), спосіб монтажу (вертикальний, горизонтальний), форму виробу та компанію-виробника.

Спосіб управління

Сучасні виробники пропонують клієнтам моделі з механічним, електромеханічним та електронним керуванням. Всі вони досить надійні, тому не варто думати, що механіка чимось краща. Це справа особистих уподобань та звичок.

Механічні моделі легше освоїти. Досить просто повернути держак на потрібну позицію, й пристрій працюватиме. Цей варіант ідеально підходить для місць де електрика може періодично пропадати. Електронні моделі можна налаштовувати з високою точністю та навіть програмувати. Наприклад, знизити температуру вдень, коли нікого немає вдома, та вийти на потрібні параметри до 19-00, щоб ви змогли ополоснутися після роботи.

Якщо ви вагаєтесь з вибором або хочете отримати детальні консультації від досвідчених фахівців, то зателефонуйте нам. Наші менеджери дадуть відповідь на всі питання й допоможуть вам здійснити покупку. Ми продаємо лише сертифіковані нагрівачі, які відповідають усім чинним стандартам.

Читать полностью
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти