Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Бойлери

Бажаєте постійно мати гарячу воду у квартирі чи будинку та не залежати від міських мереж? Тоді вам необхідно купити бойлер, який забезпечить усі ваші потреби. Даний пристрій підігріває воду до заданої температури завдяки ТЕНу або спіралі, та може стати повноцінною заміною гарячого водопостачання.

Нагрівач води встановлюють у систему у зручному місці. Його можна розмістити у ванній, кухні або в котельні за умови її наявності. Сучасні виробники пропонують клієнтам різні типи електричних бойлерів, тому вам потрібно визначитися з тим, які моделі підходять для ваших потреб.

Різновиди нагрівачів

Бойлери можна поділити за принципом роботи на:

  1. Проточні. Вони відрізняються малим ККД, але починають працювати одразу після відкриття крана. Вода, що проходить через пристрій, нагрівається ТЕН або спіраллю, після чого використовується за призначенням. Нагрів триває стільки часу, скільки потрібно, тобто жодних обмежень щодо літражу просто не існує.
  2. Накопичувальні. У них є бак певного обсягу, в який встановлений електричний ТЕН. Подібний пристрій має значно меншу пікову потужність, але нагрівання здійснюється досить повільно. Гаряча вода забирається безпосередньо з бака. Коли вона закінчиться, потрібен час, щоб нагріти нову партію.

Проточні нагрівачі мають високу пікову потужність, яка може досягати 7-10 кВт. Завдяки цьому вони можуть нагріти потік води, але їм потрібна окрема електролінія з автоматом. У більшості випадків такі моделі використовують для миття посуду, вмивання та ін. Можливе застосування й для прийняття душу, але вода буде теплою, а не гарячою.

Накопичувальні моделі більш універсальні. Нагрівальний елемент у них не такий потужний, тому апарат можна під’єднати й до наявної лінії. Об'єм бака може варіюватися від 15 до 200 та більше літрів. Для нагрівання знадобиться кілька годин, але якщо зробити правильні розрахунки та використовувати воду за графіком, то у вас завжди буде гаряча рідина для прийняття душу або ванної. Накопичувальний бойлер можна під'єднати до кількох точок (наприклад, умивальник, мийка, душ), тоді як проточний лише до однієї. Саме тому в домашніх умовах використовувати його набагато простіше та вигідніше.

Як вибрати об'єм бака

Основний параметр нагрівальних бойлерів — обсяг місткості, в якій зберігатиметься вода. Він безпосередньо залежить від того, скільки людей проживає в будинку або квартирі, а також від кількості та особливостей точок використання рідини. Потрібно розуміти, що душ витрачає менше води, ніж ванна, а для двох чоловік вистачить меншої ємності, ніж чотирьох.

Для одного дорослого, який користується душем та умивальником, достатньо 40 літрів води. Для двох, за умови, що потрібно мити посуд — 80-100 л. Для сім'ї з дітьми потрібна місткість на 100-150 л, а для комерційного використання — на 200-500 літрів.

Не варто купувати бак більшого обсягу, аніж вам потрібен. По-перше, ціна бойлера буде вищою, по-друге, він вимагатиме більше вільного місця для установки, по-третє, він споживатиме зайву енергію. Робіть підбір, орієнтуючись на свої потреби та наведені вище параметри.

Види ТЕНів

Існує два різновиди:

  1. Сухий. Вважається більш сучасним, практичним та надійним. Термін служби подібних бойлерів досягає 20-30 років, обслуговувати та чистити бак потрібно значно рідше.
  2. Мокрий. Вважається більш дешевим та доступним. Термін експлуатації у нього менше, але найчастіше покупці вибирають саме ці моделі через їхню доступність.

У мокрих моделях ТЕН розташований безпосередньо у баку з водою. Він має спіральну чи вигнуту форму. При нагріванні утворюється накип, тому його потрібно регулярно чистити або використовувати пом'якшувачі води. Якщо цього не робити, то ТЕН просто перегріється та згорить, або його ефективність значно зменшиться. Також у мокрих бойлерів можливі пробої. Вони не є небезпечними, але можуть викликати неприємні поколювання у людей з чутливою шкірою.

Сухі моделі більш практичні. ТЕН в них розташований під фальшдном або у спеціальній колбі. Завдяки цьому ризики пробою зведені до мінімуму, та й накип утворюється повільніше. Враховуйте, що якісні бойлери сухого типу коштують у півтора-два рази дорожче, ніж мокрого, тому не завжди є сенс переплачувати.

Матеріал корпуса

Існує три варіанти:

  1. Полімери.
  2. Сталь, вкрита емаллю.
  3. Нержавіюча сталь.

Полімерний корпус найдешевший. Він добре зберігає тепло, але боїться фізичних навантажень, тому використовувати його бажано вдома чи у квартирі. Нержавіюча сталь не боїться корозії. Вона служить по 50-70 років, не втрачаючи своїх характеристик, та має високу міцність. Такі пристрої можна ставити на комерційних чи виробничих об'єктах. Емальована сталь вважається золотою серединою. Вона відносно дешева, а термін її експлуатації становить 15-20 років.

При покупці варто враховувати й тип підключення апарата. Труби можуть заходити знизу, збоку або згори. Сам бак може бути розміщено вертикально або горизонтально. Установка проводиться або на опорну (капітальну) стіну, або на підлогу (зазвичай моделі від 300 літрів).

Якщо ви не знаєте, яку модель вибрати, або у вас залишилися питання, рекомендуємо вам зателефонувати нам. Менеджери детально проконсультують вас та допоможуть зробити покупку. На всі товари дається офіційна гарантія, є сертифікати відповідності та якості. Звертайтеся — ми готові до взаємовигідної співпраці.

Читать полностью
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти