Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Проточні водонагрівачі

Проточні водонагрівачі – подача гарячої води без обмежень

Відключення гарячої води – неприємний «сюрприз», який іноді подають міським жителям комунальні служби. На усунення серйозних поломок може знадобитися кілька тижнів. Щоб не терпіти дискомфорт через відсутність централізованого водопостачання, достатньо передбачити альтернативний спосіб нагрівання води. Проточні водонагрівачі чудово підходять для розв’язання цієї проблеми. Ці пристрої відрізняються невеликими розмірами та високою швидкістю роботи. Використовуючи їх, можна нагріти воду до комфортної температури безпосередньо в момент відкривання крана. Такі пристрої можна використовувати у квартирах, приватних будинках, на дачах та підключати до трубопроводу.

Особливості встановлення проточних водонагрівачів

Водонагрівач проточний працює від електромережі та оснащується ТЕНом або спіраллю. Високопотужний нагрівальний елемент забезпечує моментальний підігрів води до заданої температури. Для безпечної експлуатації таких електроприладів бажано передбачити наявність окремої електричної лінії та якісної проводки. ТЕН безпосередньо контактує з водопровідною водою, тому потребує періодичного очищення від накипу. У разі поломки його можна легко замінити. Спіралі не потребують додаткового обслуговування, оскільки захищені мідними трубками. Попри це вони чутливі до утворення повітряних заторів у системі.

Проточні водонагрівачі монтуються в систему водопроводу безпосередньо в місці, де здійснюється подача води:

 • у ванній кімнаті – їх підключають до душового шланга;
 • на кухні – пристрої під’єднують до системи загального водопроводу.

Якщо монтаж додаткового обладнання порушує зовнішній вигляд приміщення, можна передбачити приховану установку водонагрівача. Його можна заховати у шафці під мийкою або у спеціальній ніші. Нагрівач проточної води не можна встановлювати в приміщенні, що не опалюється. Замерзання рідини всередині системи взимку може спровокувати пошкодження пристрою зсередини.

Користувачам, у яких водопровідними трубами тече вода невисокої якості, рекомендують перед входом додатково встановити очисний фільтр, який захистить систему від проникнення дрібного сміття. У деяких моделях захист від забруднення передбачений заводською комплектацією. Щоб безпечно користуватися електроприладом, необхідно передбачити наявність заземлення електромережі та запобіжників.

Головні переваги використання проточних водонагрівачів

Проточний нагрівач води зручний тим, що забезпечує моментальне нагрівання рідини, що проходить по трубопроводу, на відміну від накопичувальних пристроїв, яким потрібно кілька годин для досягнення потрібної температури води. Крім того, їх відрізняє:

 • компактний розмір та естетичний зовнішній вигляд;
 • невисока вартість;
 • гігієнічність;
 • просте встановлення та демонтаж;
 • відсутність обмежень використання гарячої води;
 • зручне технічне обслуговування.

Для постійного нагрівання води до комфортної температури використовуються високопотужні ТЕНи. Враховуйте, що проточні водонагрівачі потужністю понад 8 кВт потребують підключення до трифазної мережі та наявності надійної електропроводки, здатної витримувати високе навантаження. Обладнання низької потужності може не виправдати ваших очікувань у зимовий період, коли температура води у водопроводі сягає +5 градусів. На виході вона виявиться недостатньо гарячою.

Енергоспоживання проточних водонагрівачів трохи менше у порівнянні з накопичувальними. Це пов’язано з тим, що пристрої нагрівають рідину моментально та не підтримують її температуру постійно. Тривалий термін експлуатації проточних водонагрівачів провідних виробників дозволяє насолоджуватися безперебійною подачею гарячої води багато років поспіль. Для цього достатньо лише періодично очищати ТЕН і фільтри.

Що потрібно враховувати під час вибору проточного водонагрівача

Електричні водонагрівачі проточного типу можуть бути напірними або безнапірними. Перші відрізняються високою потужністю, яка може становити до 36 кВт та призначені для роботи в трифазній електромережі. Пристрої такого типу встановлюються перед змішувачами та підходять для одночасного обслуговування кількох точок водозабору. Це означає, що один такий прилад нагріває воду для умивальника, душового змішувача та кухонної мийки. Безнапірні водонагрівачі можуть обслуговувати лише одну точку та комплектуються власною душовою лійкою або краном. Вони мають меншу потужність – до 8 кВт. Внутрішні елементи такої системи не розраховані на водопровідний тиск, тому не рекомендується встановлювати додаткові крани з безнапірними водонагрівачами.

Наступним кроком після визначення відповідного типу проточного водонагрівача є оцінка його продуктивності або швидкості подачі нагрітої води. На цю характеристику впливає потужність пристрою:

 • 3-4 кВт забезпечать подачу 2-4 літрів підігрітої води за хвилину. Цієї кількості буде достатньо для миття рук;
 • 7-17 кВт генерують 4-8 л/хв., що дозволить комфортно прийняти душ;
 • 21 кВт і більше нагрівають 8-10 л/хв. За допомогою такого пристрою можна набрати ванну.

Простий спосіб перевірити яка потужність електроприладу необхідна у вашому випадку – виміряти кількість води, що витікає з душової лійки за 1 хвилину. Для цього зручно використовувати звичайне 10-літрове відро.

Пристрої відрізняються типом управління. Воно може бути електронним або гідравлічним. У першому випадку оптимальні температурні значення можна встановити на спеціальному табло. Незалежно від показників тиску води, комфортні умови для прийняття душу будуть забезпечені. Гідравлічне керування дозволяє регулювати рівень комфорту, керуючи інтенсивністю потоку. Збільшуючи напір, ви зможете користуватися гарячішою водою.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити проточний водонагрівач високої якості. Працюючи лише з перевіреними виробниками, ми надаємо кожному покупцю заводську гарантію, що дозволяє використовувати електроприлад без зайвих обмежень та пересторог.

Читать полностью
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти