Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Розширювальні баки

Розширювальний бак для сонячного колектора є одним із основних елементів будь-якої геліосистеми. Його основна функція полягає в прийомі надлишку води, що утворився в результаті нагрівання контуру. Останнім часом геліосистеми набирають популярність серед забудовників, і в першу чергу це пов'язано з економією, якої можна досягти при їх експлуатації. Оскільки енергія сонця безкоштовна, споживач позбавляє себе необхідності щомісячної оплати частини комунальних послуг.

Одна з особливостей такої системи полягає в тому, що в сонячні дні температура теплоносія в вакуумних магістралях колектора може бути збільшена до температури 200 градусів. Це може призвести до закипання теплоносія, в результаті чого робота геліосистеми буде зупинена. Щоб запобігти можливому збільшенню обсягу, використовується ємнісний резервуар — бак для сонячного колектора. Магазин «Солартек» пропонує якісне обладнання для геліосистем за цінами від виробників.

Конструктивні особливості та принцип дії

Розширювальний бак для сонячних панелей — металевий резервуар, всередині якого розташована прогумована мембрана. Цей елемент по конструкції знімний, тому при зносі і виході з ладу він швидко змінюється. Мембрана фіксується в самому резервуарі методом затиску країв отвору з використанням фланця, на якому розташовується приєднання з’єднувальна трубка. Між розширювальним бачком і мембраною знаходиться ніпель, що використовується для підкачки і контролю рівня тиску.

Принцип дії пристрою наступний:

 1. У звичайному стані, під впливом накачаного в резервуар тиску, мембрана порожня.
 2. Відбувається нагрів теплоносія. Компресія в резервуарі зростає, і носій надходить в мембрану.
 3. В результаті охолодження теплоносій переміщається назад. Це відбувається завдяки пружності мембрани, а також тиску.

Більшість моделей пристроїв об'ємом до 35 л виробляється без ніжок. Їх фіксація здійснюється на стіні за допомогою кронштейна або прямо на трубопроводі. Моделі об'ємом від 50 л, як правило, обладнуються ніжками або спеціальною платформою, оскільки зазвичай ставляться на підлогу. Зовнішня поверхня бачка піддається обробці спеціальним складом, що забезпечує захист пристрою від впливу іржі і надає йому більш привабливого вигляду.

Завдяки компенсації зайвого обсягу теплоносія, який з'являється в результаті прогріву, резервуар дозволяє захистити від виходу з ладу основні елементи будь-якої системи. Це колектори, насоси, запірна арматура, теплообмінники.

Особливості вибору і розрахунку

Вибір бака для опалювальних і геліосистем — різні завдання. В даному випадку в якості теплоносія використовується не вода, а розчин пропіленгліколю. Відповідно, від резервуара потрібна не тільки компенсація температурного розширення, але й можливість вмістити в себе носій з труб і сонячного обладнання при закипанні.

Для розрахунку обсягу посудини використовується формула Vрб = ((Vкол + Vтруб + Vз) x 0,085 + Vкол + Vтруб) x (Pv + 1) / (Pv - (0,1 x h + 0,5)), де:

 • Vрб — обсяг резервуара, який буде потрібний;
 • Vкол — загальна маса теплоносія в усіх колекторах;
 • Vтруб — обсяг носія в трубах;
 • Vз — маса носія в пластинчастому теплообміннику або змійовику;
 • Pv — параметр тиску для активації клапана, ця величина в середньому складає 6 бар;
 • h — значення статичної висоти системи.

Необхідно враховувати, що стагнація або закипання теплоносія, як правило, відбувається в теплу пору року. У такі періоди потреби в теплі та гарячій воді мінімальні, а сонячної енергії більше, ніж потрібно. Тому розрахунок повинен бути зроблений з запасом.

Причини зробити покупку в Solar-Tech

Чому вигідно купити розширювальний бачок для сонячних батарей в нашій компанії:

 1. Безкоштовний розрахунок і виїзд. Наші фахівці самі порахують обсяг бака і зроблять всі необхідні виміри.
 2. Кращий сервіс. Менеджери компанії допоможуть правильно підібрати обладнання відповідно до цілей і вимог замовника.
 3. У нас можна придбати як окремі деталі та комплектуючі для сонячних електростанцій, так і замовити розробку системи під ключ.
 4. Якісне сервісне обслуговування в стислі терміни. У «Солартек» працюють кваліфіковані дипломовані фахівці з великим досвідом.

Крім того, у нас можна замовити послугу оформлення необхідної документації для підключення сонячної електростанції по «зеленому» тарифу. Таким чином, ви зможете не тільки заощадити, але і заробити на продажу електроенергії державі.

За 9 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти