Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Теплоносії для сонячних колекторів

Сонячний колектор являє собою пристрій, призначений для перетворення енергії сонця в теплову. Таке обладнання, на відміну від батарей, не виробляє електрику, а нагріває теплоносій, подаючи його споживачеві. Тому колектори використовуються для опалення будівель і приміщень, а також забезпечення об'єктів гарячим водопостачанням. Таке обладнання широко застосовується як в приватних будинках, так і на промислових об'єктах. Інтернет-магазин Solar-Tech пропонує купити якісний і недорогий теплоносій для сонячних колекторів «Тепро».

Переваги обладнання

Для колекторів характерні такі переваги:

 1. Енергонезалежність. Використовуючи таке обладнання, можна знизити споживання газу і електричної енергії, необхідної для нагріву води.
 2. Економія енергоносія. Колекторне обладнання дозволяє знизити навантаження на котел — газовий або електричний.
 3. Довговічність. Ресурс експлуатації установки в середньому становить близько 15–30 років.

Крім того, використання обладнання не потребує дозволів. Для монтажу геліосистеми потрібно тільки купити установку. В процесі експлуатації вам також не доведеться платити ні податків, ні додаткових зборів.

Призначення теплоносія

Теплоносій є одним із основних елементів будь-якої геліосистеми, а також систем кондиціонування і опалення. Ця рідина забезпечує переміщення теплової енергії від колекторного обладнання в бак акумулятора. Нагрівання носія здійснюється в трубках абсорбера. Після цього рідина віддає тепло нагрівального пристрою через теплообмінник.

До будь-яких типів теплоносіїв ставляться такі вимоги:

 • ефективне поглинання сонячної енергії і висока в'язкість, що дозволяє швидко транспортувати її до джерела споживання, незалежно від довжини і діаметру труб;
 • збереження якостей термічної стабільності при прогріванні або замерзанні;
 • хімічна нейтральність, щоб виключити порушення міцності бака і запобігти пошкодженню покриття стінок ємності.

Теплоносій для геліосистем «Тепро» виготовляється на основі пропіленгліколю або етиленгліколю. Числовий коефіцієнт в назві позначає нижню температурну межу, при якій рідина зберігає свої робочі параметри і характеристики. Виробник «Тепро» надає сертифікати якості на свою продукцію, що підтверджують відповідність антифризу санітарно-епідеміологічним вимогам.

Види і особливості антифризу «Тепро»

В основі рідин 20П і 30П використовується розчин пропіленгліколю. Цей антифриз від «Тепро» застосовується не тільки в житлових, але і в громадських будівлях, на підприємствах харчової промисловості та в різних теплообмінних установках. Пропіленгліколь — безпечний для здоров'я людини розчин. При аварійному розливанні досить просто зібрати залишки антифризу в ємність і видалити з нього великі частинки сміття.

«Тепро» 20П і 30П виготовляються з використанням антикорозійних, протипінних та інших видів добавок. Завдяки цьому термін служби витратних матеріалів і його фізико-хімічні показники поліпшуються. Корозійна активність у такого антифризу мінімальна, відповідно, вимоги до сортності сталі також будуть невисокі.

Теплоносії «Тепро» Solar 20П і 30П також виготовляються на основі пропіленгліколю. Завдяки оптимальному хімічному складу це один з найкращих варіантів для використання в геліосистемах. Додавання ряду присадок в основу антифризу дозволяє розширити його температурний режим. Цей теплоносій також повністю безпечний і може використовуватися в будь-яких середовищах, включаючи обладнання харчової промисловості.

Що стосується антифризів «Тепро» 20Е і 30Е, в основі цих рідин лежить етиленгліколь. Фактично це отрута, що володіє руйнівними властивостями. Якщо етиленгліколь потрапляє на дерев'яну підлогу, кахель або утеплювач, вироби, що ввібрали його, рекомендується відразу міняти.

Хладоносителі марок 20Е і 30Е рекомендовані до застосування в різних галузях промисловості, зокрема:

 • в системах кондиціонування;
 • в обладнанні промислового охолодження;
 • в теплонасосах;
 • на льодових аренах, ковзанках;
 • в опалювальних системах з різними видами котлів, крім електродних.

Етиленгліколь — токсична речовина, що викликає подразнюючу і отруйну дію. Тому використання теплоносіїв на його основі обмежено для тих чи інших сфер.

Переваги співпраці з нами

Причини купити «Тепро» в Solar-Tech:

 • наша компанія є лідером по установці сонячних панелей і готових систем в Україні;
 • на всю продукцію поширюється гарантія, надаються сертифікати якості;
 • професійний підхід до кожного клієнта;
 • безкоштовна консультація і підтримка;
 • повний спектр послуг з установки сонячних систем і сервісного обслуговування обладнання;
 • індивідуальне проектування;
 • допомога в підключенні зеленого тарифу;
 • особливі умови співпраці для оптових покупців;
 • лояльні ціни на «Тепро» та інші витратні матеріали — ми працюємо безпосередньо з виробниками, тому пропонуємо якісну, оригінальну продукцію за доступною вартістю.

Доставка теплоносіїв, витратних матеріалів та комплектуючих можлива в будь-яке місто України.

Читать полностью
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти