Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Теплообмінник пластинчастий

Пластинчасті теплообмінники використовують в різних сферах. Найчастіше — в житлово-комунальному господарстві, на харчових підприємствах, в системах «тепла підлога», на індивідуальних теплових пунктах, а також в печах, сонячних колекторах, теплових насосах, бойлерах непрямого нагріву. Теплообмінник пластинчастий в промисловості вже давно є незамінним пристроєм. Важко назвати галузь, де він не використовується.

Особливості та принцип роботи пластинчастого теплообмінника

Цей пристрій підтримує теплообмін за рахунок стінок штампованих гофрованих пластинок. Їх виготовляють з титану, нержавіючої сталі і деяких сплавів. Теплообмінні апарати можуть мати від 10 до 150 пластин.

Теплообмінник для опалення може бути по конструкції паяним або розбірним, одноходовим або багатоходовим, одноконтурним або багатоконтурним. Пластини збираються в пакет за рахунок стиснення. Навколо отворів і по периметру встановлюють ущільнювальні прокладки з полімеру або гуми, що забезпечує герметичність. Збір пластин в паяній моделі здійснюється іншим способом — за рахунок нікелевої, мідної або інший пайки.

Щоб приєднати пристрій до трубопроводів, використовуються фланці, різьбові патрубки або зварювання.

Яка пластинчата модель краще — розбірна або паяна? Перший варіант коштує дорожче при аналогічній потужності. Справа в тому, що у паяного примірника немає гумових прокладок і різьбових стяжок. Але надійність у нього вище (якщо дотримуватися норм експлуатації). Ще одна перевага паяного зразка — менша вага, більш компактні розміри. Він легко встановлюється.

Плюс розбірної моделі полягає у високій ремонтопридатності. Її можна розібрати, якщо знадобиться механічне чищення, заміна прокладки або пластини. Такі операції не можна виконувати з паяним теплообмінником — його доведеться міняти. Також варто відзначити, що обслуговуванням розбірних примірників повинен займатися кваліфікований майстер.

Переваги пластинчастих теплообмінників

Такі моделі виглядають набагато ефективніше, ніж звичайні механізми, наприклад, кожухотрубні. У пластинчастих екземплярів найвищий коефіцієнт теплопередачі — в 3–5 разів вище, ніж в теплообмінниках іншого типу. Друга важлива перевага — компактність. Вона особливо помітна, якщо порівнювати розмір і продуктивність. При однаковому функціональному показнику габарити у пластинчастих виробів в 5–6 разів менше. Максимальна теплопередача забезпечується оригінальною конструкцією гофри. Не можна не сказати, що багато виробників володіють авторським правом на форму гофри.

Секрет високої продуктивності пластинчатих теплообмінників полягає в низці каналів, утворених пластинами, з'єднаними попарно. Саме по ним тече нагріта рідина. Оскільки товщина пластин незначна, тепло майже миттєво віддається. Пристрої відмінно поєднуються з котельною автоматикою. Це дозволяє виходити на комфортну температуру в дуже швидкі терміни.

Пластинчасті теплообмінники мають свої недоліки. Зокрема, у них невисока швидкість протоку. Це помітно, якщо порівнювати з моделями «труба в трубі» або кожухотрубного типу. Також пластинчасті моделі потребують своєчасного обслуговування. Необхідно проводити очистку, при цьому дотримуватись вимог виробника.

Моделі теплообмінників для басейну

Передача тепла від гарячої води до холодної (в басейні) здійснюється за допомогою теплообмінника. Асортимент моделей великий. У загальних рисах теплообмінний пристрій для басейну складається з циркуляційного насоса, змійовика і теплоносія. Оскільки такі пристрої працюють з очищеною водою, їх експлуатаційний ресурс цілком великий. Надійність забезпечується, зокрема, і використанням антикорозійної сталі, іноді — титану, а також іншої сировини. Теплообмінники для басейну відрізняються:

 • високим ККД, при цьому витрата енергії невисока;
 • простотою підключення та компактністю;
 • ефективністю в підігріві різних за типом басейнів.

Теплообмінник для басейну може підключатися вертикально або горизонтально. Вартість залежить від модифікації пристрою, його додаткових параметрів. Йдеться про наявність осередку, де можна встановити електронний датчик температури. Якщо правильно підібрати потужність, пристрій ефективно впорається з обслуговуванням не тільки домашніх, але і комерційних басейнів і СПА.

Для басейну теплообмінники також бувають пластинчастими, трубчастими або спіральними. Щоб підібрати оптимальний варіант по потужності, слід враховувати, що на 1 куб водойми необхідна потужність в 300–400 Ватт. Щоб домогтися максимальної ефективності, з джерела тепла повинна надходити вода, температура якої 70–80 градусів. У каталозі компанії «Солар-Тек» пластинчастий теплообмінник для басейну представлений у великому асортименті. Ми пропонуємо продукцію від провідних виробників.

Вибір пластинчастого теплообмінника

Звичайно, перший крок у виборі — визначитися, будете ви купувати розбірний або паяний екземпляр. Якщо це питання вирішене, переходьте до наступних критеріїв вибору. Необхідно звернути увагу на:

 • товщину пластин;
 • їх матеріал;
 • робочий тиск;
 • коефіцієнт теплопередачі.

Від товщини пластин безпосередньо залежить якість теплопередачі. У більш товстих — експлуатаційний ресурс більше. Оптимальним вважається варіант із пластиною товщиною 0,5 мм. Параметр залежить від робочого тиску. Тому в залежності від цього показника можна зупинити вибір на пластинах товщиною 0,4 або 0,6 мм.

Пластини виготовляють із нержавіючої сталі. Саме цей матеріал зустрічається в переважній більшості моделей. Нержавіюча сталь не боїться корозії, що й обумовлює її вибір. Наступний критерій — робочий тиск. Мінімальний показник становить для теплообмінника 6 кгс/см2. На ринку ви зустрінете дешеві моделі, у яких робочий тиск нижче. Не варто розглядати і купувати таку продукцію.

Ефективність пристрою визначається коефіцієнтом теплопередачі. Даний показник залежить від діаметра патрубків, швидкості руху середовищ і потужності пристрою. Чим вище коефіцієнт, тим краще. Це свідчить про високу швидкість переміщення рідини. Оптимальний показник — 7000 Вт/м кв.*К. Можна підвищити коефіцієнт — для цього необхідно зменшити кількість пластин. Але в такому випадку швидко з'являться відкладення на стінках. Отже доведеться витрачати кошти на обслуговування агрегату.

Консультанти компанії Solar-Tech допоможуть вам підібрати найкращий пластинчастий теплообмінник. Ми врахуємо ваші уподобання і бюджетні можливості. Оформити замовлення можна безпосередньо на сайті. Товар буде відправлений у той же день. На всі водяні теплообмінники надається повноцінна гарантія. Доставка по Києву і області здійснюється кур'єром за вказаною адресою, також можливий самовивіз. Територією України товар поставляється «Новою Поштою». Перевага нашої компанії полягає, крім іншого, в тому, що у нас завжди в наявності повний перелік популярних пластинчастих теплообмінників. Зразок, який вас зацікавив, обов'язково буде доступним.

Читать полностью
Навіщо потрібен теплообмінник?
Завданням теплообмінника є передача теплової енергії від однієї робочого середовища до іншого. У якості теплоносія може виступати газоподібна речовина, кислоти й луги, пар, вода і різні розчини.
Ціна на теплообмінники?
Розкид цін в розділі теплообмінники від 3 900 грн. до 43 680 грн.
Який підібрати теплообмінник для басейну?
Час нагріву басейну залежить від потужності теплообмінника і потенціалу джерела тепла. Модель спочатку підбирається з розрахунку 300-400 Ватт на 1 куб. метр. водойми. Для забезпечення максимальної ефективності джерело тепла повинен забезпечувати температуру потоку води 70-80 ˚С. У нашому інтернет-магазині ви зможете знайти теплообмінники для басейну від такого бренду як Secespol від 13 кВт до 293 кВт.
Які основні переваги теплообмінників?
 • Компактність;
 • Ефективність нагрівання;
 • Високий ККД при низькій витраті енергії;
 • Не вимагає зайвих ресурсів для своєї роботи.
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти