Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Теплові насоси

Питання опалення приватного будинку є одним із основних пунктів, який необхідно продумати при складанні проекту будівництва будівлі. При виборі типу системи враховуються різні чинники, починаючи від щомісячних і капітальних витрат, закінчуючи необхідністю підключення комунікацій. Тепловий насос «повітря вода» є оптимальним варіантом для опалювальної системи, якщо в майбутньому ви хочете менше залежати від нестійкої тарифної політики держави.

Принцип дії пристрою

Робота такого обладнання заснована за наступним принципом:

 1. Повітря з вулиці подається вентилятором на теплообмінник випарного пристрою насоса. У ньому є рідкий холодоагент. Температура рідини завжди нижче, ніж повітря на вулиці. Коли в котел надходить тепло, рідина починає кипіти і переходить в стан газу.
 2. Холодоагент, перетворившись в пароподібний стан, подається на компресор, де відбувається його стиснення. На цьому етапі відбувається збільшення тиску, а також температури. В результаті механічна енергія перетворюється в теплову.
 3. Потім рідина, будучи в стислому і розігрітому стані, передається на теплообмінник конденсаторного пристрою. Там відбувається її охолодження, в результаті чого гаряче повітря або тепло передається в опалювальну систему. В результаті конденсації холодоагенту витратний матеріал переходить в стан суміші пари і рідини.
 4. У контурі установки розташовується розширювальний клапан, призначений для зменшення величини тиску. При проході через нього витратний матеріал знову подається на випарний пристрій і перетворюється в пароподібний стан. Цей цикл завжди повторюється.

Прямо зараз у вас є можливість купити тепловий насос «повітря вода» і забезпечити свій будинок незалежною системою опалення. Для цього достатньо оформити заявку прямо на сайті або зв'язатися з нашим менеджером.

Конструктивні особливості та застосування

Конструктивно така установка складається з наступних компонентів:

 1. зовнішній модуль або два блоки — зовнішній і внутрішній;
 2. резервуар для гарячої води або бойлера, оснащений вбудованим теном;
 3. елементи розподільної системи — теплові підлоги, радіаторні пристрої, конвектори і т. д.;
 4. автоматичний вузол, оснащений контролерами, регуляторами, термостатами.

Оскільки джерелом такої опалювальної системи є повітря, використання теплового обладнання досить різноманітне. Такі насоси застосовуються не тільки для опалювальних систем домоволодінь і квартир, але й для нових будівель, виробничих і промислових приміщень, теплиць і фермерських господарств. Також помпове обладнання використовується для нагріву води в басейнах і модернізації газових котелень.

Переваги насосів

Для таких пристроїв характерні наступні переваги:

 1. Максимальна енергоефективність. При роботі обладнання виробляє 2–5 кВт в залежності від параметрів. При цьому споживає насос близько 1 кВт електроенергії.
 2. Альтернатива іншим видам опалення. Обігрів будинку на газу, електриці або при підключенні до централізованої системи — більш дороге задоволення. Не потрібно забувати, що вартість такого опалення постійно збільшується. У більш розвинених країнах давно застосовується енергоефективне обладнання. Такі системи не тільки економічні, але і безпечні для здоров'я людей та навколишнього середовища.
 3. Довгий ресурс експлуатації. Тепловий насос «повітря вода» для квартири або будинку після установки прослужить не один рік. Фактичний ресурс експлуатації такого обладнання становить понад десять років. Більш того, через певний період використання можлива модернізація пристроїв.
 4. Багатофункціональність. Помпове обладнання може застосовуватися не тільки для обігріву, але і для охолодження, а також подачі гарячої води.
 5. Простота установки. Якщо порівнювати з насосними системами інших типів, клас «повітря-вода» вважається найбільш простим. Його монтаж можливий в будь-якій місцевості, включаючи міські умови експлуатації. Установка устаткування не вимагає отримання дозволів та інших паперів. Завдяки невеликим габаритам пристрій не займе багато місця. Теплові насоси працюють тихо.
 6. Безпека. В конструкції помпового обладнання не передбачаються вибухонебезпечні речовини — газ, паливо і т. д. Тому при експлуатації установки можна не переживати за життя і здоров'я.
 7. Погодозалежне управління. У насосному обладнанні передбачається декілька режимів функціонування.
 8. Великий модельний ряд. Можна підібрати оптимальний варіант обладнання відповідно до потреб будинку або приміщення.
 9. Можливість роботи пристрою як автономно, так і разом з котлом. Крім того, насоси «повітря вода» можна налаштувати на спільну роботу з сонячними системами або електричними нагрівачами.

Повітря — нескінченний поновлюваний природний ресурс, який, до всього іншого, повністю безкоштовний. Завдяки цьому споживач економить значну суму при обігріві будинку.

Критерії вибору

При необхідності купити тепловий насос «повітря вода» в Україні зверніть увагу на наступні параметри:

 1. Температура носія. Насосне обладнання буває середньо- і високотемпературним. Перші більше підійдуть для регіонів з помірним кліматом. Їх використання актуально в будинках, в яких передбачений тепла підлога, але додатково потрібно кондиціонування і обігрів басейну. Але цей тип не підходить, якщо більшість опалювальних пристроїв розрахована на температуру носія 40–60 градусів і вище. Високотемпературне обладнання характеризується більшою енергоефективністю і підходить для будинків, в яких проводиться реконструкція радіаторних систем.
 2. Конструкція. У продажу можна зустріти моноблоки і спліт-системи. Перші можуть працювати на необмеженій відстані від насосного обладнання. Спліт є більш дешевий варіант, оскільки в його конструкцію не входять додаткові помпи і системи підживлення гліколем. За рахунок відсутності проміжного теплообмінника таке обладнання працює ефективніше.
 3. Потужність. Для визначення цього параметра слід заздалегідь розрахувати теплові втрати. Щоб вплив останніх на температуру в будинку був мінімальним, а якість роботи насоса — найбільш прийнятною, потужність обладнання повинна складати близько 130%. Але для цього необхідно правильно розрахувати тепловтрати. Чим точніше буде вирахуваний цей показник, тим стабільніше буде функціонувати обладнання.

При виборі типу насоса слід виходити з об'єкта, де він буде використовуватися. Для багатьох покупців основним критерієм є вартість обладнання. Розкажіть про свої вимоги, і наші фахівці допоможуть підібрати оптимальну модель.

Послуги Solar-Tech

Основні завдання, які вирішує наша компанія:

 1. Аудит об'єктів. Наші фахівці виконають аналіз місця для монтажу обладнання і оцінять можливість застосування різних типів насосів. В результаті ми сформуємо комерційну пропозицію з науковим обґрунтуванням раціональності використання помпових систем.
 2. Розробка індивідуального проекту. Щоб робота обладнання була максимально ефективною, необхідно врахувати всі технічні особливості об'єкта.
 3. Якісна установка. Монтаж є однією з основних складових успіху. У нас працюють кваліфіковані співробітники з багаторічним досвідом установки теплових насосів і інших типів обладнання.

У нас найдоступніші ціни на теплові насоси «повітря вода». Крім того, ми допомагаємо клієнтам в оформленні та підключенні «зеленого тарифу» в стислі терміни. Тому, працюючи з нами, ви економите двічі.

Читать полностью
Що таке теплова помпа?
Теплова помпа - це альтернативне джерело енергії, яке ґрунтується на принципі перенесення тепла. Джерелом тепла може служити навколишнє повітря, вода або ґрунт. Теплова помпа "викачує" теплову енергію з природного джерела і переносить в приміщення до споживача. Дуже вагомою перевагою теплових помп є їх енергоефективність - оплата за опалення в кілька разів менше, ніж використання, наприклад, електричного котла. Ще варто додати, що вони можуть працювати не тільки на опалення, але і на охолодження повітря (кондиціонування з використанням фанкойлів), і навіть на гаряче водопостачання.
Скільки коштує теплова помпа?
Ціна на теплові помпи залежить від розміру будинку і ступеня його утеплення, а також від функціонала обладнання. Це високотехнологічне рішення, яке коштує чималих грошей. В середньому ціна на якісну помпу починається від 50 тис. грн. + установка, яка вимагає кваліфікованих фахівців.
Період окупності теплової помпи?
Період окупності теплової помпи залежить від конкретного технічного рішення і випадку. Якщо порівнювати з випадком, коли стоїть питання про необхідність підведення газу, то установка теплової помпи буде вигідним рішенням з моментальною окупністю. Для низькотемпературних систем з теплими підлогами період окупності від 3 до 7 років, для високотемпературних систем з радіаторами опалення близько 10 років.
Який ККД теплової помпи?
Теплові помпи мають високий коефіцієнт корисної дії - при використанні 1 кВт електрики вони видають від 3 до 5 кВт тепла (або холоду, при роботі на охолодження). При правильних розрахунках і правильному підборі обладнання ефективність роботи теплової помпи може залишатися при температурах до -15˚С морозу.
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти