Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Теплові насоси

Теплові насоси: особливості, переваги, вибір

При складанні проекту майбутнього будинку для постійного проживання вибирають спосіб та обладнання для опалення. Враховують не лише потреби сім'ї, а й передбачувані витрати на використання. Так як тарифи постійно змінюються та періодично підвищуються, потрібно шукати оптимальні рішення для економії та незалежності.

Хорошим варіантом стане бойлер із тепловим насосом. Придбати комплектуючі для облаштування автономної системи зручно у каталозі компанії Solar-Tech. Тут займаються повноцінним аудитом об'єктів, аналізують та оцінюють місця під встановлення обладнання. Фахівці враховують раціональність комерційної пропозиції для конкретного замовника.

Як це працює: принцип дії

Випарний пристрій насоса, заповнений рідким холодоагентом, оснащений теплообмінником, що приймає повітря від вентилятора з вулиці. Рідина завжди холодніша за маси, що надходять ззовні. При надходженні в котел тепла теплоносій закипає та переходить у газоподібний стан. У такому вигляді холодоагент подається до компресора, в якому стискується.

На цьому етапі тиск і температура підвищуються, що призводить до перетворення механічної енергії на теплову. Далі розігріта стисла рідина надходить до теплообмінника конденсаторного обладнання. У ньому вона знову охолоджується, у процесі тепло або нагріте повітря йде прямо в систему опалення. Витратник переходить у стан пари, змішаного з рідиною після перетворення холодоагенту на конденсат.

У контурі агрегату знаходиться розширювальний клапан, встановлюють його, щоб знижувати параметри тиску. Коли витратний матеріал проходить через нього, знову подається до випарного приладу та перетворюється на стан пари. Цей процес постійно повторюється, тобто відбувається циклічно за колом. Теплонасос – універсальне обладнання, яке може застосовуватись на різних об'єктах для їхньої енергонезалежності.

Що являє собою і де застосовується теплонасос

Установка складається з:

  • бойлера із вбудованим теплонагрівачем – це резервуар для гарячої води;
  • зовнішнього та внутрішнього блоків або зовнішнього модуля;
  • конвекторів, радіаторів, теплових підлог та інших складових розподільчої системи;
  • автоматичного вузла з термостатами, контролерами та регуляторами.

Бойлер з тепловим насосом працює від повітря, джерела енергії, що відновлюється, тому є універсальним. Обладнання встановлюють у квартирах та приватних будинках, його купують для потреб виробничих приміщень, промислових цехів, нових будівель. За допомогою установки модернізують роботу газової котельні, підігрівають воду у басейнах готелів, спортивних комплексів.

Які основні переваги

Повітря відноситься до відновлюваних ресурсів, при цьому він повністю безпечний для навколишнього середовища. Його застосування як альтернативне джерело опалення дозволить подбати про збереження ресурсів планети і заразом платити менше за комунальні послуги. Обладнання може застосовуватись як заміна інших опалювальних агрегатів.

Тепловий насос бойлера відрізняється високою енергоефективністю, оскільки споживає всього 1 кВт при виробленні 2-5 кВт. При його використанні не доведеться платити занадто багато - газове або електричне опалення коштує набагато дорожче. Централізована система з кожним роком дорожчає, тому застосування альтернативних джерел стає дедалі актуальнішим.

Теплонасос поєднує в собі також такі переваги:

  • довговічність. Агрегат «повітря-вода» розрахований на тривале застосування у приватному будинку чи квартирі. Стандартний термін експлуатації складає 10 років. Згодом установку можна модернізувати, щоб вона прослужила довше;
  • Простота монтажу. У порівнянні з іншим насосним обладнанням моделі «повітря-вода» більш практичні та простіші. Їх можна встановити будь-де, в будь-якому приміщенні або навіть на вулиці, монтаж не потрібно погоджувати, дозволи теж не потрібні;
  • практичність. Теплонасос відрізняється компактними розмірами, тому не займає багато місця. Працює безшумно та не завдає дискомфорту;
  • безпека. У конструкції обладнання немає речовин, здатних спровокувати вибух. Експлуатація установки не завдасть жодної шкоди навколишньому середовищу чи здоров'ю людей;
  • широкий асортимент. Вибір теплових насосів великий, тому завжди можна знайти оптимальний варіант, залежно від поставлених завдань.

Тепловий насос є багатофункціональним, він підходить не тільки для опалення. Універсальне помпове обладнання охолоджує або забезпечує автономне гаряче водопостачання. Функціонує як разом з котлом, так і незалежно, можна настроїти установку на спільну роботу з електронагрівачем або сонячною станцією.

Як правильно вибрати

При покупці звертають увагу на низку критеріїв. Так, має значення температура теплоносія, залежно від цього параметра обладнання ділиться на низько- та високотемпературне. Перший варіант оптимальний для регіону з помірним кліматом та будівель, де встановлена тепла підлога, але додатково необхідний підігрів басейну чи охолодження.

Водонагрівач з тепловим насосом високотемпературного типу ефективніший, його монтують у будинках, де проводять реконструкцію радіаторів. Такі агрегати сумісні з опаленням, яке розраховане на високу температуру теплоносія в межах 40–60 градусів. Якщо виникають сумніви, варто проконсультуватися зі спеціалістами Solar-Tech, тут допоможуть визначитися з вибором та за необхідності проведуть аудит об'єкта.

Звертають увагу і на тип обладнання – існують модифікації у вигляді спліт-систем чи моноблоків. Перші доступніші за ціною, тому що в їх конструкції немає систем підживлення гліколем, додаткових помп і проміжного теплообмінника. Моноблоки зручні тим, що здатні функціонувати, знаходячись на будь-якій відстані від насосної установки.

Як розрахувати потужність

Це важливий параметр, який необхідно визначити перед покупкою теплонасоса. Щоб дізнатися про потужність, необхідно розрахувати тепловтрати. Чим точніше вийде показник, тим ефективніше працюватиме обладнання. Багато залежить і від об'єкта, де встановлюється тепловий насос.

Більшість покупців важлива також ціна устаткування, потім впливає ряд характеристик. Знайти моделі за доступною вартістю та підібрати відповідні зручно в інтернет-магазині Solar-Tech. Тут також допоможуть оформлення документів для підключення до «Зеленого тарифу».

Читать полностью
Що таке теплова помпа?
Теплова помпа - це альтернативне джерело енергії, яке ґрунтується на принципі перенесення тепла. Джерелом тепла може служити навколишнє повітря, вода або ґрунт. Теплова помпа "викачує" теплову енергію з природного джерела і переносить в приміщення до споживача. Дуже вагомою перевагою теплових помп є їх енергоефективність - оплата за опалення в кілька разів менше, ніж використання, наприклад, електричного котла. Ще варто додати, що вони можуть працювати не тільки на опалення, але і на охолодження повітря (кондиціонування з використанням фанкойлів), і навіть на гаряче водопостачання.
Скільки коштує теплова помпа?
Ціна на теплові помпи залежить від розміру будинку і ступеня його утеплення, а також від функціонала обладнання. Це високотехнологічне рішення, яке коштує чималих грошей. В середньому ціна на якісну помпу починається від 50 тис. грн. + установка, яка вимагає кваліфікованих фахівців.
Період окупності теплової помпи?
Період окупності теплової помпи залежить від конкретного технічного рішення і випадку. Якщо порівнювати з випадком, коли стоїть питання про необхідність підведення газу, то установка теплової помпи буде вигідним рішенням з моментальною окупністю. Для низькотемпературних систем з теплими підлогами період окупності від 3 до 7 років, для високотемпературних систем з радіаторами опалення близько 10 років.
Який ККД теплової помпи?
Теплові помпи мають високий коефіцієнт корисної дії - при використанні 1 кВт електрики вони видають від 3 до 5 кВт тепла (або холоду, при роботі на охолодження). При правильних розрахунках і правильному підборі обладнання ефективність роботи теплової помпи може залишатися при температурах до -15˚С морозу.




За 13 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти