Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Електричні котли

Існує багато типів опалювальних систем, для кожної з них характерні свої особливості та переваги. Газ — не найдешевше задоволення для нашої країни, а заправка обладнання дровами і вугіллям — досить складний і небезпечний варіант. Електричний котел є оптимальним рішенням як для приватних будинків, розташованих як в межах міста, так і у віддалених селищах.

Таке обладнання завдяки високій продуктивності може застосовуватися на промислових, виробничих і комерційних об'єктах, а також в квартирах. Використання електричних систем опалення актуальне там, де відсутній магістральний газ або ставлять високі вимоги до екологічності обігрівальних приладів.

Конструктивні особливості та принцип дії

Конструктивно електричний котел для опалення будинку складається з:

 • модуля нагрівальних пристроїв;
 • теплообмінника;
 • керуючого пристрою;
 • приладів контролю і безпеки.

Також котел може оснащуватися циркуляційною помпою, фільтром, запобіжним клапаном і розширювальним резервуаром. Теплоносій, що нагрівається від електрики, циркулює по трубопроводах і радіаторах, опалюючи приміщення і прогріваючи воду в бойлері.

Переваги електричних котлів

Електричний котел для квартири або будинку має незаперечні переваги:

 1. Високий коефіцієнт корисної дії системи опалення. Цей показник доходить аж до 100%. Це означає, що втрати практично повністю відсутні, а вся енергія пристрою передається на нагрів води. Для порівняння: при роботі газового котла ККД значно нижче, оскільки частина енергоресурсів обов'язково відходить.
 2. Невисока вартість у порівнянні з іншими видами обладнання.
 3. Відсутність необхідності обов'язкового офіційного оформлення обладнання. Оскільки не потрібно отримувати спеціальні дозволи, можна заощадити не тільки гроші, але і сили, час. Єдине, в чому необхідно переконатися — що продуктивність обладнання не перевищує ліміту на максимально виділену потужність електричної енергії.
 4. Безпека. Завдяки простоті конструкції, в порівнянні з газовими котлами, таке обладнання не несе потенційну небезпеку для здоров'я і життя людини.
 5. Невеликі розміри. У питанні монтажу котла відсутні обмеження.
 6. Можливість застосування двох-або трьохтарифного лічильника. При правильному налаштуванні системи автоматики можна непогано заощадити.
 7. Безпека використання обладнання для навколишнього середовища. При функціонуванні електричний котел для опалення не викидає в повітря шкідливі гази. Максимальної безпеки для навколишнього середовища можна досягти, використовуючи такий пристрій спільно з сонячною електростанцією.

Всі ці особливості роблять вибір котла для квартири або приватного будинку цілком виправданим. При необхідності наші фахівці допоможуть розрахувати потужність обладнання і підібрати оптимальну модель відповідно до потреб і переваг клієнта.

Первинні вкладення і особливості експлуатації

Спочатку буде дві статті витрат:

 1. На покупку устаткування. Потрібно заплатити за сам котел. Якщо ж ви виберете рідинне обладнання, то крім оплати пристрою, необхідно буде витратитися на навісний пальник і ємності для зберігання пального.
 2. На установку котла. Вартість монтажу, як правило, в декілька разів нижче в порівнянні з рідкопаливними системами. У випадку з газовим котлом необхідно буде витратитися на установку баків для пального, а також димової труби.

Електричне обладнання конструктивно простіше, відповідно, йому не потрібне регулярне обслуговування та чистка. При використанні газових систем доведеться також регулярно витрачатися на покупку і транспортування палива.

Критерії вибору

Щоб купити електричний котел, який буде відповідати вашим потребам, враховуйте наступні критерії:

 1. Вибір потужності. Це основний параметр, від якого будуть залежати ефективність і якість обігріву приміщення. При розрахунку необхідної потужності враховуються площа і теплоізоляційні характеристики будівлі, матеріали, з яких зведено стіни і стелю, кількість дверей і віконних прорізів, а також наявність або відсутність системи вентиляції. Ще необхідно брати до уваги кліматичні особливості регіону.
 2. Комплектація. Чим більше функціональний котел, тим простіше буде його експлуатація.
 3. Тип регулювання потужності. Буває ступінчастою або плавною. У другому випадку обладнання оснащується реостатом.
 4. Сфера використання. Пристрої бувають одно- і двоконтурні. Перші призначені тільки для обігріву, а другі — як для нагріву приміщень, так і для гарячого водопостачання. У двоконтурних моделях кожен контур функціонує автономно. У таких пристроях, як правило, передбачаються розширювальний резервуар, насос і автоматика.

Перед покупкою обов'язково потрібно переконатися в належному стані електромережі у вашій оселі. При регулярних відключеннях електроенергії, а також нестабільності мережі в цілому є сенс подумати про інші варіанти котлів.

У магазині Solar-Tech представлені кращі і перевірені моделі електричних котлів від виробника Tenko. Для замовлення оформіть заявку або зв'яжіться з нашим менеджером.

Читать полностью
Який електричний котел найдоступніший?
Який однофазний електричний котел найпотужніший?
Як підібрати / розрахувати електричний котел?
Потужність опалювального котла слід підбирати, виходячи з наступних розрахунків: на кожні 10 м² буде потрібно 1 кВт енергії, і до отриманого значення ще потрібно додати 20%. Наприклад, площа будинку 150 м². Значить, за формулою потужність котла буде дорівнювати: 1. 150 м²/10=15 кВт. 2. 15 кВт * 20%=3 кВт. Таким чином, потрібен електричний котел потужністю 15 кВт+3 кВт=18 кВт.
Скільки коштують електричні котли?
Залежно від потужності та комплектації розкид цін на електричні котли в нашому інтернет-магазині складає від 1750 грн. за Tenko Міні 3 кВт до 12 790 грн. за Tenko Digital Standart plus 36 кВт Потужність опалювального котла слід підбирати, виходячи з наступних розрахунків: на кожні 10 м² буде потрібно 1 кВт енергії, і до отриманого значення ще потрібно додати 20%. Наприклад, площа будинку 150 м². Значить, за формулою потужність котла буде дорівнювати: 1. 150 м²/10=15 кВт. 2. 15 кВт * 20%=3 кВт. Таким чином, потрібен електричний котел потужністю 15 кВт+3 кВт=18 кВт.

 

За 10 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти