Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Циркуляційні насоси

Циркуляційний насос — це відносно невеликий електротехнічний пристрій, який застосовується для створення напору рідини в замкнутих контурах. Зазвичай його встановлюють у системах опалення та гарячого водопостачання. Даний механізм дозволяє підвищити продуктивність та енергоефективність котельного обладнання, а також забезпечує швидке прогрівання будинку або квартири в холодну пору року.

Купити циркуляційний насос варто в тому випадку, якщо ви плануєте побудувати нову систему опалення або модернізувати стару гравітаційну. Зазвичай його встановлюють поряд із котлом. Насос створює необхідний тиск, тому теплоносій рухається по трубах незалежно від їх діаметру, нахилу та розташування, завдяки чому забезпечується повноцінний та швидкий прогрів усіх приміщень. Також значно знижується навантаження на котел, тому працює на 20-40% довше без капітального ремонту.

Різновиди циркуляційних насосів

Дані апарати можна розділити на два типи:

 1. Мокрі, які змащуються безпосередньо теплоносієм.
 2. Сухі, що працюють без контакту робочої частини із рідиною.

Розглянемо особливості цих агрегатів більш уважно, щоб ви знали, який краще купити циркуляційний насос для опалення. Мокрі моделі вважаються оптимальними для домашнього використання. В них крильчатка та ротор контактують безпосередньо з теплоносієм. Він виконує дві функції: змащує деталі, що труться, а також відводить надлишки тепла, не даючи вузлу перегріватися. Статор та ротор відокремлені від основної камери герметичною посудиною, завдяки чому забезпечується безпека роботи обладнання під напругою.

Мокрі насоси оснащуються регулятором швидкості ступеневого типу. Завдяки тому ви можете підібрати для них потрібний режим роботи. Це дозволяє не витрачати зайву енергію, забезпечивши повноцінний рух теплоносія в системі. Конструкція у подібних насосів є модульною, тому у разі злому можна буде легко виконати ремонт, замінивши потрібні елементи. Мокрі моделі ідеально підходять для невеликих опалювальних систем. До їх переваг належить:

 1. Мінімальний рівень шуму. Насос можна встановлювати в житловому приміщенні, а він не завадить вам відпочивати.
 2. Компактні розміри, мала вага. Апарат можна приховати при необхідності, а його монтаж не займає багато часу.
 3. Низький рівень споживання електроенергії. Вам не доведеться переплачувати за енергію, тому використовувати агрегат можна на постійній основі.

Також до переваг відноситься доступна ціна на циркуляційний насос мокрого типу та простота його обслуговування. Основний мінус полягає в тому, що теплоносій має бути чистим. Якщо в ньому присутні тверді абразивні частинки, робочі елементи будуть ними пошкоджені. ККД пристрою — 55%, тому він підходить для невеликих систем опалення. Встановити його потрібно строго горизонтально, щоб забезпечувався необхідний рівень змащування рухомих частин.

Насоси сухого типу

Подібні агрегати зазвичай встановлюються у системах опалення великих виробничих, промислових, комерційних чи громадських об'єктів. У них роторний відсік ніяк не контактує з водою, а змащування здійснюється стандартним способом при необхідності або за регламентом. Корпус сухих насосів виготовляється з чавуну або сталі, яку покривають фарбою або полімерами для захисту від корозії.

Коефіцієнт корисної дії даних апаратів досягає 85%, що дозволяє використовувати їх у системах великої довжини. При цьому охолодження проводиться за рахунок вентилятора, насадженого на вісь, яка постійно обертається, тому в процесі роботи вони сильно шумлять. Зазвичай їх встановлюють в окремих приміщеннях з гарною вентиляцією та звукоізоляцією.

Сухі моделі випускаються в консольному, моноблочному та in-line варіанті. У першому випадку насос збирається на одній основі, вісь двигуна та ротора знаходиться на одній лінії. Моноблоки відрізняються невеликою потужністю, вони прості в обслуговуванні та ремонті. In-line вбудовуються у магістраль, тому не вимагають додаткового місця розміщення.

До плюсів подібних агрегатів належить:

 1. Можливість роботи з будь-яким теплоносієм. Навіть якщо в ньому містяться абразиви, то вони не зашкодять двигуну.
 2. Висока енергоефективність. ККД даних пристроїв на 30-40% вище, ніж у вологих.
 3. Можливість віддаленого керування. Вмикати та вимикати мотори можна з диспетчерської при необхідності.

Також до плюсів відноситься і те, що ремонт таких виробів проводиться досить просто. Всі запчастини є у наявності, тому якихось проблем у вас не виникне.

Якщо ви хочете замовити якісні та оригінальні насоси від перевірених виробників, то рекомендуємо вам звернутися до нашої компанії. Ми реалізуємо виключно сертифіковану продукцію за доступними цінами з доставленням по всій території України. На весь товар надається офіційна гарантія. Також ми консультуємо з усіх питань та допомагаємо вибрати відповідні моделі обладнання. Звертайтеся — ми готові до взаємовигідної співпраці.

Читать полностью
Які виробники циркуляційних помп найпопулярніші?

У нашому інтернет-магазині ви знайдете таких відомих виробників як:

За якими основними параметрами підбирається циркуляційна помпа?

Існує кілька параметрів за якими підбирається циркуляційна помпа:

 • За типом підключення - різьбовій або фланцеве.
 • По натиску помпи в метрах - на яку висоту помпа зможе прокачати рідину.
 • По діаметру підключення в міліметрах або дюймах.
 • По продуктивності літрів у хвилину або кубометрів у хвилину.
В яких країнах виробляються циркуляційні помпи?
 • Німеччина
 • Данія
 • Італія
 • Польща
 • Сербія
 • Франція
Який розкид цін на циркуляційні помпи?

Розкид цін на циркуляційні помпи може бути від 2300 грн. до 11000 грн.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти