Термін служби сонячних модулів

 
Як довго прослужить сонячна батарея? Це питання можна віднести до найпопулярніших питань від наших клієнтів.
 
Як і у будь-якого електричного пристрою, у сонячних модулів є свій термін служби. Визначається він старінням, або як правильно кажуть, коефіцієнтом деградації кристалів. Деградація — це поступове руйнування структури кристала, яка призводить до втрати потужності. Деградація відбувається від перепадів температур, від впливу ультрафіолету та інших факторів, які в сукупності й призводить до поступового виходу з ладу сонячних панелей. Старінню піддаються не тільки самі кристали, але і струмопровідні шини, пайка, і матеріали що герметизують.
 
Коефіцієнт деградації залежить від технологічності і якості продукції. Виробники зі списку Tier 1 закладають втрату потужності 0,8 - 1%, панелі нового покоління та преміум сегменту можуть бути з коефіцієнтом 0,3-0,5%. Тобто через 20-25 років, панелі будуть гарантовано виробляти 80-85% від встановленого номіналу на момент установки сонячної електростанції.
 
А що далі? Ні, звичайно панелі відразу не вийдуть з ладу, а продовжать і далі виробляти електроенергію, але вже не з початковими показниками, втрачаючи щороку в продуктивності. Цього терміну достатньо, щоб сонячна електростанція, що підключена за "зеленим" тарифом, не тільки окупилася, а й принесла гарний прибуток.
 
Варто ще відзначити, що деградація полікристалічних сонячних панелей відбувається швидше, ніж монокристалічних. Це звичайно не означає, що не варто взагалі брати полікристал. Ціна на полікристал нижче, а значить окупність станції буде швидше, але і їх заміна буде потрібна раніше.
 
Ну а тепер підіб'ємо підсумки. Термін служби сонячних панелей приблизно 20-25 років, що не є межею, і залежить він від якості та технологій виробництва. Тому купуйте тільки перевірені бренди, у продавців, що добре зарекомендували себе, які існують на ринку багато років і дають гарантію на свою продукцію. До речі, гарантія на панелі залежить від виробника і може становити 5-12 років.
 
24.10.2021