Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Літієві акумуляторні батареї

Батарея Li-ion являє собою джерело постійного струму, яке встановлюється в сонячні електростанції з метою накопичення електроенергії та її подальшої передачі через інвертор до домашньої мережі електропостачання. Такі акумулятори перевершують класичні кислотно-свинцеві практично за всіма параметрами: місткістю, терміном служби, ККД та ін. Через наявність літію у складі вони можуть вивільняти велику кількість енергії.

Li має малу щільність і великий електричний потенціал, завдяки чому батарея має високу розрядну напругу та значну місткість. Зазначимо, що літій через активність не може використовуватися в чистому вигляді в ролі електрода. Тому його застосовують у вигляді сплаву з іншими хімічними елементами: залізо, фосфати та ін.

Розглянемо, як діє акумуляторна батарея Li-ion. Її працездатність забезпечується шляхом пересування іонів літію між двома електродами. Коли АКБ заряджається, то іони Li рухаються від негативного полюса до позитивного. При розрядженні відбувається зворотний процес: анод, який накопичив заряджені частинки, починає віддавати їх, коли до батареї підключаються споживачі. Іони рухаються через електроліт на катод і живлять електричні прилади, встановлені в будинку.

Катоди й аноди можуть бути виконані з різних матеріалів. Найбільш популярними вважаються літій-залізо-фосфатні, кобальт-літієві, літій-марганцеві моделі. Від того, з яких металів створені елементи, безпосередньо залежать характеристики пристрою та його властивості.

Переваги Li-ion

До переваг цього типу батарей належить таке:

 1. Акумулятор здатний видавати більш високу напругу в порівнянні з традиційними моделями. За своїми параметрами літій-іонні агрегати перевищують класичні металево- гідридні та нікель-кадмієві пристрої.
 2. Низькі показники саморозрядження. Якщо агрегат встановлений у теплому приміщенні та на нього не діють зовнішні чинники, то він втрачає не більше 20 відсотків заряду за рік.
 3. У АКБ відсутній ефект пам'яті. Завдяки цьому його можна часто підживлювати, що дуже важливо для сонячних станцій. Повне заряджання при цьому непотрібне: достатньо, щоб прилад набрав понад 80% місткості, і він зможе повноцінно працювати.
 4. Стійкість до температурних перепадів і широкий діапазон експлуатаційних температур. Згідно з рекомендаціями виробника, агрегати можуть працювати у проміжку від –20 до +50 градусів. Але все ж рекомендується встановлювати їх у приміщенні та стежити за тим, щоб не виникало перегріву (необхідно організувати якісну вентиляцію, оскільки при заряді АКБ можуть нагріватися).
 5. Обслуговувати батареї практично не потрібно. До них не підливають електроліт або дистильовану воду, вони зберігають накопичений заряд місяцями (втрати становлять до 3% за місяць).
 6. Великий термін експлуатації. При дотриманні рекомендацій і відсутності перевантажень Li-ion-станції можуть прослужити 12-15 років, а деякі моделі – до 20. Кількість циклів заряду/розряду в них доходить до 20 000, після чого вони починають деградувати.

Купити батарею Li-ion для створення сонячної електростанції – це розумне та зважене рішення. Вона прослужить вам у 2-5 разів довше, ніж класична свинцево-кислотна, при цьому буде видавати більш якісний струм без просадок і швидкої втрати місткості. Її встановлюють після інвертора, який отримує струм з сонячної панелі й виправляє його характеристики. Після того, як АКБ зарядяться, вона може віддавати електрику споживачам – режим роботи системи повністю регулюється перетворювачем.

Особливості експлуатації

Від того, наскільки правильно використовуються акумулятори, залежить тривалість їх служби. У літій-іонних моделей є свої особливості, про які потрібно пам'ятати під час експлуатації геліостанції:

 1. Намагайтеся не допускати повного розряду. Коли він падає до 20%, слід зробити підзаряджання, інакше АКБ почне деградувати. Тому, якщо є така можливість, запрограмуйте інвертор так, щоб він споживав електрику з лінії електропередач у моменти, коли рівень заряду падає нижче вказаного значення. Не потрібно боятися заряджати пристрій, коли він має 80, 50 або 40% місткості – ефект пам'яті в ньому відсутній.
 2. Встановлювати агрегати рекомендується у спеціально обладнаному приміщенні. Постарайтеся зробити так, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені (пластик, з якого зроблений корпус, може деградувати від ультрафіолету). Також не допускається перегрівати пристрої: оптимальним температурним режимом вважається діапазон від +15 до +30 градусів. Особливо важливо дотримуватися його влітку та в сильні морози: можливо, частину енергії доведеться направити на обігрів або кондиціонування (вентиляцію) приміщення.
 3. Якщо батареї встановлені в неопалюваному приміщенні, то на зиму їх можна утеплити за допомогою фольгованого пінофолу. Тепла, що виробляється при заряджанні, буде достатньо для підтримання необхідної температури.
 4. Слід виключити ризики механічного впливу на АКБ. Встановлюйте їх на рівну, стійку площадку, щоб вони не розгойдувалися, щоб не вібрували та не зсувалися у процесі.
 5. Якщо планується відімкнути АКБ від мережі, то рекомендується зарядити його на половину місткості, після чого від’єднати від системи. Оптимальною температурою у такому разі буде 0...+15 градусів.

Не варто встановлювати накопичувачі впритул один до одного. Залишайте між ними проріз, щоб забезпечувалася вентиляція шляхом конвекції. У літній період незайвим буде передбачити провітрювання приміщення для виведення надлишків тепла.

Як замовити

Якщо ви хочете купити акумуляторну батарею Li-ion в Україні, то звертайтеся до компанії Solar-Tech. Ми реалізуємо сертифіковані АКБ від перевірених виробників і пропонуємо нашим клієнтам вигідні умови співпраці. Наші переваги:

 1. Увесь товар, вказаний у каталозі, є в наявності та буде відправлений вам відразу після підтвердження замовлення.
 2. Офіційна гарантія на всю продукцію, надання необхідних документів і чеків для звітності.
 3. Детальні консультації, обґрунтований підбір найбільш відповідної вашим параметрам продукції.
 4. Можливість замовити в нас створення повноцінної сонячної електростанції під ключ. Ми спроєктуємо її з урахуванням особливостей вашої ділянки та введемо її в експлуатацію, під’єднавши до «зелених» тарифів.
 5. Актуальні ціни на обладнання, приємні знижки для постійних клієнтів, підрядників й організацій.

Залишилися питання – телефонуйте, ми працюємо без перерв.

Читать полностью
Чи можна поступово нарощувати місткість літієвих акумуляторних батарей?

Так, літієві акумуляторні батареї просто і швидко масштабуються в будь-який час без шкоди для усієї системи.

Який найпопулярніший літієвий акумулятор?
Який термін служби літієвих акумуляторних батарей?

У системах безперебійного живлення, гібридних системах і автономних системах застосовуються осередки LiFePo4 типу. Термін служби не менше 10 років, це не менше 6000 циклів.

З якими інверторами можуть працювати літієві акумуляторні батареї?

Повний перелік інверторів, з якими працюють літієві акумуляторні батареї вказується в інструкціях. Інструкції можна звантажити з нашого сайту. Наприклад, акумулятор Pylontech US2000B Plus може працювати з такими інверторами як Axioma, Victron, Solis і д.р.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти