Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Мережеві сонячні електростанції

Мережеві сонячні електростанції є пріоритетним напрямком діяльності компанії Solar-Tech. Завдяки встановленню такого обладнання можна не тільки заощадити, але і перестати залежати від державних джерел енергії. Останнім часом наші співвітчизники все частіше відходять від централізованих систем електропостачання та вибирають альтернативні джерела.

Принцип дії мережевої електростанції

Конструкція такої станції:

  • сонячні панелі;
  • перетворювач напруги;
  • лічильники енергії;
  • дроти для підключення;
  • автоматика;
  • інверторний пристрій;
  • кріплення для установки на даху.

Головною складовою будь-якої СЕС є фотоелектрична панель. Конструктивно вона складається з декількох елементів — напівпровідників, що використовуються для перетворення енергії сонця в струм. Сам процес трансформації називається фотоелектричним ефектом.

Переваги СЕС

Мережеві електростанції мають незаперечні переваги:

  1. Відновлюваність. Сонячна енергія є відновлюваним джерелом, і це її головна перевага в порівнянні з викопними видами палива. Газ, нафта і вугілля не відновлюються, а для росту дерев потрібно дуже багато часу.
  2. Рясність. При виборі такого обладнання багато хто розуміє, що потенціал сонячної енергії досить великий. Щодня поверхня нашої планети опромінюється 120 тисячами ТВт світла, а це приблизно в 20 разів перевищує загальносвітову потребу в енергії.
  3. Сталість. Навіть якщо на небі хмари, і сонячні промені безпосередньо не потрапляють на панелі СЕС, батарея все одно буде заряджатися. Таку енергію можна перевитрачати, відповідно, її вистачить в надлишку і для майбутніх поколінь.
  4. Доступність. Крім інших переваг, енергія сонця доступна у всіх точках планети, у тому числі на Півночі.
  5. Екологічність. Розвиток сонячної енергетики дозволив зробити великий крок до захисту планети від глобального потепління. При випуску СЕС, їх перевезенні та експлуатації майже повністю відсутні шкідливі викиди. Якщо вони і є, то в незначній мірі, якщо порівнювати з класичними джерелами енергії.
  6. Безшумність. Мережева сонячна станція для будинку працює тихо, оскільки її конструкція виключає наявність рушійних вузлів.
  7. Економічність. Власники приватних будинків, переходячи на автономні джерела енергії, відчувають непогану економію. Крім того, такі системи практично не потребують обслуговування. Для забезпечення працездатності СЕС самі панелі необхідно чистити кілька разів на рік.
  8. Інноваційні технології. Щорічно випуск сонячних панелей вдосконалюється. Наприклад, тонкоплівкові модулі можуть вводитися в будівельні матеріали ще при будівництві будівель. Японська компанія Sharp недавно надала світові нову технологію прозорих накопичувачів, що вбудовуються в скло на вікнах.

Не слід забувати і про широку область застосування. СЕС дозволяють не тільки виробляти електричну енергію там, де немає можливості підключення до централізованої системи, але й опріснювати воду в країнах Африки, а також забезпечувати енергією супутники в космосі.

Про «зелений тариф»

Сьогодні багато українців купують мережеві сонячні електростанції під зелений тариф. Його суть полягає в стимулюванні розвитку нових енергетичних ресурсів, а також в залученні коштів в поновлювані енергоджерела. Крім того, однією з цілей зеленого тарифу є поліпшення екологічної ситуації.

Встановивши СЕС, домовласник може не тільки заощадити, але і заробити. Наприклад, якщо його станція виробила енергії більше, ніж було витрачено, кіловати будуть продані державі за певною ціною. Перевірка приладів обліку проводиться щомісячно, також щомісяця на рахунок власника генеруючої СЕС надходять кошти. Виплата здійснюється за різницю згенерованої і спожитої енергії на реквізити, зазначені при підписанні договору.

Потужність використовуваного інвертора обмежується аналогічною характеристикою для всієї електромережі. Якщо за договором цей параметр становить 10 кВт, то для інверторного пристрою вона складе не більше 10 кВт. Що стосується безпосередньо потужності СЕС, то вона обмежується вхідними характеристиками приладу. Наприклад, якщо потрібно збільшити максимальне вироблення, можна використовувати кілька фотомодулів.

Для обліку застосовується один двоспрямований або два односпрямованих лічильника. Прилади підключаються в системі АСКОЕ через GSM або дротове з'єднання. Лічильник купується домовласником, а канал передачі інформації повинен бути забезпечений Обленерго.

Процедура отримання зеленого тарифу досить складна. Домовласнику необхідно відвідати не один кабінет — подати заяву, узгодити схему підключення з енергопостачальником і т. д. Всього цього можна уникнути, працюючи з Solar-Tech. Ми не перший рік встановлюємо мережеві сонячні електростанції в Україні і знаємо всі особливості монтажу та підключення до зеленого тарифу. Працюючи з нами, ви економите свій час і сили.

Переваги роботи з нами

Компанія Solar-Tech виконує наступні завдання:

  1. Надання безкоштовної консультації з будь-яких питань щодо встановлення і використання альтернативних джерел енергії.
  2. Виїзд фахівця на об'єкт для оцінки всіх особливостей вашого проекту. Після аналізу ми запропонуємо найефективніший варіант.
  3. Повний комплекс робіт під ключ. Тут важливо врахувати всі особливості місцевості, топографічні дані, сонячну інсоляцію. Крім того, наші фахівці оберуть оптимальне обладнання відповідно до вимог клієнта щодо потужності та вартості.
  4. Швидкий і якісний монтаж СЕС. У нас працює кваліфікований персонал, який оперативно виконає установку, запуск і налагодження обладнання. Якщо клієнта все влаштує, об'єкт здається в експлуатацію.

Також Solar-Tech проводить гарантійне та сервісне обслуговування всіх реалізованих проектів. Якою б надійною не була електростанція, з часом знадобиться її діагностика. Сервісне обслуговування являє собою комплекс заходів, що проводяться нашими фахівцями з метою профілактики. Своєчасна перевірка дозволяє виявити джерела втрат і слабкі місця в системі, а також оцінити ККД. При необхідності будуть надані рекомендації щодо підвищення останнього.

Читать полностью
Скільки коштує сонячна електростанція під зелений тариф?

На момент 2020-2021 року орієнтовна вартість мережевий сонячної електростанції 500-600 $ за 1 кВт встановленої потужності. Ціна залежить від виробника обладнання, складності монтажу і віддаленості об'єкта від найближчого представництва нашої компанії.

Яку максимальну потужність я можу встановити на свій будинок?

Згідно з українським законодавством, максимальна потужність сонячної електростанції для продажу надлишків за "зеленим" тарифом для фізичних осіб становить 30 кВт. Потужність станції вважається за потужністю інвертора. Для того, щоб дізнатися, чи зможе фізично пропустити таку потужність ваша електромережа, необхідно звернутися в РЕМ. Потужність станції не може перевищувати потужність лінії, що підведена до вашого будинку. Це можна подивитися за договором з вашим постачальником енергії. Ви можете подати заявку в РЕМ на збільшення потужності, якщо фізично така можливість є.

Чи здійснює ваша компанія допомогу в підключенні "зеленого" тарифу?

Ми здійснюємо допомогу в оформленні «зеленого» тарифу в тих областях, де є представництва компанії Solar-Tech. Послуга платна. Деталі уточнюйте у наших менеджерів.

Чи можу я поетапно встановити сонячну електростанцію?

Якщо у вас немає можливості відразу оплатити весь проект, Ви можете будувати сонячну електростанцію поетапно. У цьому випадку встановлюється інвертор тієї потужності, яка повинна бути в кінцевому підсумку. Панелі на першому етапі встановлюється необхідний мінімум для запуску інвертора. Наприклад, якщо Ви захотіли поставити станцію потужністю 30 кВт, при першому етапі купується мережевий інвертор потужністю 30 кВт і панелі на 15 кВт. Перший етап вже дозволяє запустити електростанцію і генерувати електроенергію. Другим етапом докуповується інші 15 кВт панелей.

 





За 13 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти