Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Плоскі сонячні колектори

Плоский сонячний колектор – альтернативне джерело тепла, пристрій, що забезпечує нагрів води або опалення будівлі завдяки сонячній енергії. Принцип роботи полягає в поглинанні інфрачервоного випромінювання від сонця та його подальшого перетворення на теплову енергію, придатну для використання. Застосовується для побутових або виробничих потреб в житлових будинках, на підприємствах, в теплицях, готелях, іноді басейнах.

Такі панелі найбільш поширені та часто зустрічаються в заміських котеджах й інших будівлях, особливо розташованих на півдні нашої країни. У північних регіонах їх встановлюють рідше, але в спекотну погоду вони будуть ефективні й там, особливо з квітня по жовтень.

Головні особливості

Плоскі моделі вважаються традиційними, адже їх встановлюють найчастіше та купують порівняно давно. При цьому їх останнім часом активно зіставляють з іншим різновидом – вакуумними. Останні називають також трубчастими. Між ними дійсно чимало відмінностей.

Перш ніж купити плоский сонячний колектор, потрібно враховувати, що його показник ККД трохи нижче, ніж у вакуумного аналога. Але не варто вважати, що це робить його гіршим, адже такий недолік повністю компенсується високими показниками сонячного випромінювання, властивими для південних регіонів. Простіше кажучи, у жарку погоду ефективність цього джерела тепла висока.

Компанії, що випускають плоскі моделі, роблять їх максимально простими за конструкцією. Вони складаються зі скла, поглинача повітря, ізоляції, алюмінієвої рами та трубок. Останні робляться з міді або алюмінію. Оскільки система являє собою єдину, цільну панель, установка не додасть труднощів і не займе багато часу.

Принцип роботи

Конструктивно такий пристрій виглядає як плоска пластина. Головний елемент – абсорбер – знаходиться в теплоізольованому корпусі. До нього припаяні труби. Загартоване скло з низьким вмістом окислювачів заліза відіграє роль ізоляційного матеріалу. Оскільки воно прозоре, сонячні промені краще контактують із пластиною та повноцінно нагрівають її.

Поглинання енергії відбувається на поверхні абсорбера. У підсумку пластина нагрівається, а вода у трубах відбирає тепло через місця з'єднання. Максимальна кількість енергії забирається завдяки наявності спеціального селективного покриття абсорбера. Можна об'єднати кілька колекторів в одну групу та створити з них цільну, злагоджену систему.

Основні переваги

Щоб розібратися у всіх плюсах, потрібно проаналізувати головні характеристики:

  • підвищена міцність і надійність конструкції. Колектори такого типу роблять із застосуванням сучасної промислової технології пайки. Класичних ущільнювачів, гвинтів або заклепок немає, тому можна не боятися, що з часом вони ослабнуть;
  • влітку та в перехідні сезони досягається максимальна ефективність шляхом високого поглинання сонячної енергії. Таким чином, ціна пристрою окупається досить швидко, якщо використовувати в літній час тільки його для нагріву води;
  • якщо купити такий водонагрівач від надійного виробника, то він буде зроблений тільки з високоякісних матеріалів. Термін експлуатації – 20 років і більше. На саму конструкцію поширюється гарантія;
  • простий монтаж. Для збільшення потужності можна вдатися до методу паралельного або послідовного з'єднання;
  • практичність. Пристрій швидко відновлюється після обмерзання, легко й самостійно очищується від снігу. Окремі моделі несприйнятливі до підвищення тиску теплоносія та показують досить високий ККД при застосуванні взимку.

Рівень гідравлічного опору в такій геліосистемі великий. Усе тому, що для циркуляції теплоносія передбачена розгалужена система труб меншого, ніж у вакуумного типу, діаметра. Отже, підвищується показник енергоспоживання на привід циркуляції насоса генератора.

Зручність застосування

Плоский колектор сонячної енергії повинен встановлюватися з точною орієнтацією на південну сторону й дотриманням певного кута нахилу стосовно поверхні. Монтаж виробу не займе багато часу. Якщо все робити по інструкції, дотримуючись вказівок виробника, можна впоратися з таким завданням навіть непрофесіоналові.

Це безпечне альтернативне джерело тепла продається за доступною ціною. Завдяки зниженню потреби в газі влітку, воно швидко окупається. Якщо влітку виникає необхідність в опаленні, наприклад у теплиці, таке джерело зможе повністю замінити інші варіанти або застосовуватися в ролі додаткового. Сам бак для води та все обладнання не вимагають великої площі, тому відмінно підходять для маленької дачі або приватного будинку на одну сім'ю.

Плоскі сонячні колектори в Україні купуються й монтуються частіше, ніж вакуумні. Але при цьому потрібно враховувати, що в похмуру погоду їх ефективність не така висока, у порівнянні з аналогами. Також вони більше сприйнятливі до корозії та в цілому припускають ще один недолік – тепловтрати.

Читать полностью
Які марки плоских колекторів представлені у розділі?
Чи можна використовувати плоский сонячний колектор взимку?
Плоский сонячний колектор можна використовувати взимку, оскільки в системі використовується теплоносій стійкий до низьких температур, однак варто враховувати, плоскі колектори програють в ефективності вакуумним трубчастим колекторам при роботі в умовах низьких температур через вищі тепловтрати. Однак цей недолік можна використовувати при рециркуляції для прискорення відтавання снігу.
Ціна на плоский сонячний колектор?
Ціни на плоскі сонячні колектори від 8580 грн до 31412 грн.
Яка вага плоского сонячного колектора?
Вага одного колектора 35-45 кг в залежності від моделі.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти