Сонячні батареї

Сонячна електроенергетика – екологічне споживання, якого варто прагнути вже сьогодні

На тлі глобального потепління та серйозного дефіциту ресурсів, а також небажання людства відмовлятися від доступних благ цивілізації, все більшої актуальності набирає питання використання альтернативних джерел енергії. Одним із таких є сонячна електроенергетика. Вона передбачає отримання струму з безкоштовної сировини – енергії сонця. Геліостанція – це сукупність панелей, які можуть бути встановлені на будь-якій добре освітленій ділянці. Батареї вловлюють сонячну енергію та перетворюють її на електричну, яка передається до акумулятора через контролер заряду. Інвертор перетворює струм із постійного на змінний, який можуть безпечно використовувати побутові електроприлади.

Понад 30 країн світу сьогодні використовують геліосистеми як джерело енергії, вартість якої нижча порівняно з нафтою, газом та вугіллям. Обсяги інвестицій у сонячну енергетику щороку зростають. У ситуації, коли запаси корисних копалин постійно скорочуються, а їх вартість збільшується, зростання обсягів отримання сонячної енергії за допомогою встановлення геліосистем стає дедалі актуальнішою. Технології переходу на альтернативні джерела електроенергії продовжують удосконалюватися. На ринок виходять нові виробники, які пропонують інноваційні та сучасні рішення.

Особливості сонячної електроенергетики, про які ви могли не знати

Скептики не розглядають можливість переходу на альтернативні джерела енергії всерйоз, аргументуючи це їхньою нестабільністю та недосконалістю технології. Однак у всьому світі установка геліосистем здійснюється темпами, що швидко зростають, і демонструє до 50% щорічного приросту. Геліосистеми відрізняє можливість використання кількох джерел електроенергії. У сонячну погоду струм може надходити від панелей, у вечірній час – з акумуляторів, а коли накопичений заряд закінчиться – споживати його із загальної електромережі. При цьому контролювати запас електрики або турбуватися про своєчасне перемикання між різними її джерелами не доведеться – процесом керує спеціалізоване обладнання.

Навіть у похмурий день геліосистема здатна виробляти електроенергію. За несприятливих умов – затінювання або відхилення кута падіння сонячних променів від оптимального (що становить 90 градусів) – продуктивність обладнання знижується. Саме тому для отримання електрики у великих масштабах положення панелей регулярно змінюють.

Перспективи розвитку сонячної енергетики в Україні

Наша держава прагне всіляко стимулювати бізнес та приватних клієнтів до переходу на використання відновлюваних джерел енергії. Сучасні технології не дозволяють забезпечити потреби великих міст та виробництв екологічною електроенергією через нестабільність її видобутку та необхідність здійснення значних початкових інвестицій. При цьому на всій території України існують сприятливі умови, які дають змогу видобувати сонячну електроенергію у значних обсягах. Держава стимулює приватних осіб та підприємців до інвестування у купівлю та встановлення сонячних панелей. Існують спеціальні програми кредитування, які допомагають охочим придбати обладнання.

Сонячна електростанція дозволяє заощаджувати на купівлі електроенергії. За рахунок використання панелей вдається частково, а іноді повністю задовольнити побутові потреби. Надлишок електроенергії приватні особи можуть продавати державі за вищим тарифом:

  • з 01.12.2020 до 31.12.2024 – 0,1626 євро за 1 кВт;
  • з 01.12.2025 по 31.12.2029 – 0,1449 євро за 1 кВт.

Проте існують обмеження у вигляді максимально допустимої потужності домашньої геліосистеми, яка повинна становити не більше ніж 30 кВт. Таким чином, встановивши якісні сонячні панелі, ви зможете повернути кошти, вкладені в їхнє придбання, всього за 5 років. Надалі електростанція дозволить отримувати стабільний пасивний прибуток, розмір якого захищений від валютних коливань.

Що необхідно для встановлення геліосистеми

Однією з основних вимог до умов експлуатації обладнання є наявність добре освітленої ділянки. Монтаж панелей на землі часто здійснюється з метою отримання електроенергії у промислових масштабах. Підприємці виділяють під сонячні батареї цілі гектари вільної площі. Приватні власники обладнання часто встановлюють системи на дахах своїх будинків. Переваги такого підходу очевидні – не доводиться займати територію біля дачі, зберігши можливість повноцінно відпочивати. Приїжджаючи на відпочинок, ви зможете користуватися економічним джерелом енергії для власних потреб, а решту часу – заробляти.

На продуктивність та довговічність геліосистеми впливає безліч факторів. До них відносять матеріал, з якого виготовлені панелі, ККД окремих елементів установки, правильність виконання монтажних робіт. Враховуючи основні принципи функціонування геліосистем, а також особливості обладнання окремих виробників, наші фахівці допоможуть підібрати надійні та функціональні рішення для кожного клієнта.

Читать полностью




За 13 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти