Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Кабелі та конектори для сонячних панелей

Створення сонячної електростанції передбачає використання якісних електротехнічних матеріалів. Це стосується, зокрема, конекторів і сполучних проводів. Слід враховувати, що кабелі і провідники, якщо має місце зовнішня продукція, будуть схильні до дії атмосферних чинників, таких як температура, сонячні промені, волога. Якщо використовуються електричні контакти поганої якості, зростає ризик виходу з ладу сонячної електростанції. Компанія Solar-Tech пропонує конектори і кабель для сонячних батарей від провідних виробників. Наші ціни вам точно сподобаються.

Параметри конекторів і кабелів для сонячних електростанцій

Конектори використовуються для об'єднання певної кількості батарей і забезпечення їх комутації до інвертора. Це спеціальні роз'єми, які повинні:

 • забезпечувати міцне з'єднання з кабелем;
 • витримувати цикли комутації;
 • володіти стійкістю до динамічних навантажень;
 • демонструвати стійкість до перенапруження та ін.

Конектори мають ізоляцію, яку роблять з матеріалу, стійкого до впливу ультрафіолету. Кращим варіантом вважається поліамід. Дані пристрої виробляються за єдиним стандартом. Їх використовують для створення домашніх конструкцій сонячних електростанцій, а також на промислових об'єктах такого типу. Вони забезпечують герметичне і надійне з'єднання, тим самим полегшуючи в цілому процес монтажу.

Кабель не є пожежонебезпечним елементом в конструкції електростанції, так як не підтримує самозаймання. Він має ізоляцію, що відрізняється стійкістю до загоряння, а також не чутливий до короткого замикання. Експлуатаційний ресурс становить 25 років. Вибираючи жилу для конкретної конструкції сонячних батарей, необхідно враховувати її переріз. Основні параметри — це:

 • потужність і кількість сонячних батарей;
 • довжина з'єднань;
 • максимальний показник струму;
 • температура;
 • пікова потужність.

Кабель повинен забезпечувати при передачі електроенергії від фотоелектричних панелей до споживача мінімальні її втрати. Саме в такій ситуації система буде працювати ефективно.

Вибираємо кабель для сонячної електростанції

Знайти на ринку необхідний кабель сьогодні нескладно. Виробники пропонують найрізноманітніші зразки, які відрізняються діаметром перерізу, матеріалом струмопровідної жили, типом ізоляції. Розберемося, на що звертати увагу, купуючи даний електроматеріал для конструкції панелей.

Струмопровідна жила повинна виготовлятися з металу високої чистоти. Домішки, а особливо частки заліза, провокують виникнення ефекту «намагнічування». В результаті при проходженні струму будуть відчутні втрати електрики. Кращими металами для струмопровідної жили є мідь і алюміній.

Якщо кабель якісний, то при проходженні струму втрата електрики не повинна перевищувати показник в 3%. Щоб мати такий параметр, необхідно правильно вибрати переріз жили. Оптимальний показник щільності сили струму не повинен перевищувати 0,12 мм2/А*м. Якщо силу струму помножити на довжину кабелю, а після помножити на максимально допустиму щільність струму, то таким способом розрахуємо переріз жили. Нескладно зрозуміти, що відстань між фотоелектричними панелями і комутаційними сполуками повинна бути найкоротшою. Тому варто звернутися до професіоналів. Фахівці «Солар-Тек» не тільки проконсультують вас і допоможуть вибрати токопровідну жилу необхідного діаметра, але й спроектують розводку кабелів.

Як відомо, ресурс сонячної батареї становить 25–30 років. Виходячи з цього, комплектуючі а також системи кріплень також повинні мати такий самий термін служби. Придивляючись до кабелів, зверніть увагу, що в їх ізоляції не повинно бути хлору. Такий захисний шар швидко руйнується під впливом атмосферних факторів.

Вибираємо конектор для сонячних батарей

Існує три типи конекторів, які відрізняються своєю технологічною конструкцією. Класичний варіант — «мама-тато». Такі трубчасті роз'єми з'єднуються за принципом ножових клем. Пристрій має герметичний корпус — композитний або пластиковий. Для надійної фіксації передбачені спеціальні защілки.

На схилах даху елементи електростанції можуть розташовуватися поблизу один від одного. У такій ситуації краще використовувати конектори з подовженими шнурами. Вам не доведеться самостійно монтувати дроти. Третій варіант — це конектори-розгалужувачі. Їх характерна риса — спільний вхід (переважно роз'єм «тато»), а також кілька виходів.

Вибираючи конектор для сонячних панелей, слід ознайомитися з його основними показниками. Мова йде про:

 • клас і ступень захисту;
 • напругу і номінальний робочий струм;
 • температурну напругу;
 • діапазон діаметра провідника;
 • показник опори контакту.

Компанія Solar-Tech пропонує великий вибір якісних електротехнічних елементів для монтажу мережевих сонячних електростанцій під зелений тариф. Продукція надходить до нас напряму, тому у нас дуже вигідні ціни. Оформлення замовлення виконується безпосередньо на сайті. Наші консультанти допоможуть вам підібрати найкращі варіанти кабелю і конектору для сонячних панелей. Доставка здійснюється за вказаною адресою в межах Києва та області, в інші регіони України — «Новою Поштою». Також можливий самовивіз.

Читать полностью
Навіщо потрібен конектор МС4?
Конектор МС4 це єдиний стандарт, який застосовується для швидкого і герметичного з'єднання масиву сонячних панелей. Цими конекторами можуть оснащуватися як самі модулі, так і інверторне обладнання. Крім одинарних роз'ємів існують ще й розгалужувачі двійники, трійники. Такі розгалужувачі потрібні для паралельного з'єднання декількох сонячних модулів.
У чому особливість сонячного кабелю?
Сонячний кабель потрібен для з'єднання фотомодулів в масиви, з'єднання фотомодулів з інвертором або контролером заряду. Його особливістю є наявність однієї жили та двох шарів ізоляції, перша - діелектрична, а друга захищає від усіх типів впливу навколишнього середовища (дощ, сніг, ультрафіолетове випромінювання, температурні перепади) через що він має довгий термін служби.
Яким виробникам кабелю можна довіряти?
Наші монтажники при будівництві об'єктів вже багато років використовують сонячний кабель італійського виробника Hikra. Так само ми рекомендуємо відомих і надійних виробників LAPP і KBE.
Чи можу я замовити послугу обтискання конекторів?
Так, це можна зробити безкоштовно. Вкажіть необхідну довжину кабелю для кожного полюса і ми обтиснемо конектори, спакуємо і надішлемо зручною для Вас поштовою службою.

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти