Кріплення для сонячних панелей

Особливості конструкцій кріплення сонячних електростанцій

Сучасні конструкції кріплень сонячних батарей створюються таким чином, щоб монтаж був максимально спрощеним, враховуючи похилий дах. Кріплення для сонячної панелі повинно бути універсальним, підходити для всіх покрівель і фотомодулів. Механізм кріплень зазвичай складається з:

 • покрівельного кріплення (підходить для шиферних, металочерепичних, профнастильних, бітумних покрівель);
 • зажимів фотомодулів;
 • алюмінієвого профілю (спроектованого з урахуванням діагональних навантажень).

Кількість елементів пристрою кріплення буде розраховуватися індивідуально, адже необхідно врахувати і кількість батарей, і особливості об'єкта. Монтажні деталі повинні бути виготовлені з надійних матеріалів, які будуть стійкими в конкретних кліматичних умовах.

Якісне кріплення для сонячних панелей:

 • не порушує естетичну складову будови;
 • зберігає цілісність покрівельного матеріалу;
 • має невелику вагу;
 • оснащене вітробар'єром, що дозволяє зменшувати навантаження на покрівлю.

Вибираючи місце установки панелей, слід враховувати доступність для обслуговування, ухил, рівень затінення і орієнтацію. Матеріал конструкцій буває різним — сталевим, алюмінієвим, дерев'яним або комбінованим.

Статичні і динамічні кріпильні конструкції

Кріплення для монтажу сонячних батарей буває:

 • динамічним;
 • статичним.

Динамічний варіант ще називають стежачим, а статичний — стаціонарним. У останньої моделі головні особливості — це орієнтація батарей і незмінність кута нахилу. Частіше за інших такий варіант вибирають власники фотоелектростанцій — через високу надійність і доступну ціну. Якщо дотримуватися норм монтажу, то кріпильний механізм прослужить не менше 20–25 років. Для сонячних батарей статична кріпильна система може бути:

 • наземною;
 • покрівельною;
 • фасадною.

У свою чергу, фасадні системи можуть бути навісними або вмонтованими. Їх використовують для установки настінних електростанцій. Перевага кріплення в тому, що воно дозволяє раціонально використовувати доступну площу. Покрівельні елементи кріплення використовуються на дахах будівель і будинків. Якщо геліосистему можна розмістити на землі, то є сенс вибирати саме такий варіант. Можна підібрати систему кріплень для плоских і скатних дахів. На плоску покрівлю кріпильна система має спеціальні кутові фіксатори. З їх допомогою можна задавати спеціальний нахил, завдяки якому фотопанелі будуть функціонувати максимально ефективно. Для скатного даху система кріплення виглядає набагато простіше. Накладні елементи легко встановлюються, коштують недорого.

Якщо планується установка геліосистеми на ґрунті, то необхідно підібрати наземну систему кріплень. Такі конструкції кріплення призначені для середніх і великих джерел альтернативної електроенергії.

Динамічні конструкції кріплень є більш інноваційним варіантом. Їх перевага в тому, що вони «стежать» за сонцем, автоматично виконуючи настройку фотопанелей під певним кутом. Таким чином, геліосистема здатна працювати максимально ефективно. Сьогодні існує два види динамічних кріпильних конструкцій:

 • одновісні;
 • двовісні.

Різниця між ними полягає в можливості обертання: перший варіант забезпечує повороти по вертикалі, другий — по вертикалі і горизонталі. Звісно, конструкції двухосного типу коштують дорожче. Зате вони мають важливу перевагу: повністю виключають ризик простою електростанції.

Компанія «СоларТек» пропонує асортимент сучасних надійних кріплень для сонячних батарей. Ми пропонуємо оригінальну продукцію від провідних виробників і надаємо повноцінну гарантію. Доставка здійснюється за вказаною адресою в межах Києва та області, а також по всіх регіонах України («Новою Поштою»). Також передбачений самовивіз.

Наші менеджери проконсультують вас по всіх питаннях і допоможуть підібрати оптимальний для вас варіант кріплення для сонячних батарей (виходячи з переваг і бюджету). Також компанія Solar-Tech забезпечує установку електростанції, займається підготовкою документації для її підключення. Проведемо оцінку об’єкта, розробимо проект.

Читать полностью
За 10 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти