Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Вакуумні

Вакуумний сонячний колектор – це спеціалізоване обладнання, яке застосовується для збору сонячної енергії з метою нагріву теплоносія. Його встановлюють у приватних будинках, квартирах і в інших житлових, громадських, комерційних або виробничих будівлях з метою зниження витрат на комунальні послуги та зменшення залежності від традиційних енергоносіїв.

Вакуумний сонячний колектор є всесезонним обладнанням. На відміну від моделей прямого нагріву він може працювати навіть в зимовий період при температурі до -35 °С. Пристрій використовують для забезпечення працездатності систем гарячого водопостачання, для зменшення рахунків за опалення та підігріву води в басейнах. Зазвичай встановлюють на даху будівлі з південної сторони. Він здатний відбирати сонячну енергію навіть у похмурий день і при мінусових температурах. Правильно розрахований та змонтований колектор може скоротити витрати на гаряче водопостачання на 80–90 відсотків, на опалення – на 20–40% (у загальнорічному обчисленні).

Особливості обладнання

Перш ніж купити вакуумний сонячний колектор, вивчіть його особливості та нюанси монтажу. Система нагріву складається з трьох елементів:

  • самого колектора, який встановлюється на даху будівлі під певним кутом (він може бути практично будь-яким, але краще дотримуватися нормативних значень для вашої місцевості, щоб знімати максимальну кількість енергії);
  • теплоаккумулятора. Цей пристрій являє собою утеплену ємність, де зберігається гаряча вода;
  • контролера, який забезпечує працездатність всієї системи та стежить за тим, щоб вода не перегрівалася вище потрібної температури.

Існують різні типи систем нагріву. Умовно їх можна розділити на примусові, у яких подача води здійснюється насосом, і природні, що працюють від земного тяжіння. Перші більш надійні та практичні, але й ціна на них вище.

Основою вакуумного сонячного колектора є прозорі трубчасті профілі, які виготовляються з міцного матеріалу (боросилікатного скла). Профіль складається з двох трубок, розташованих одна в іншій. Між ними знаходиться вакуум, який і забезпечує теплоізоляцію на 98%. Внутрішня трубка має спеціалізоване покриття, що поглинає сонячну енергію та перетворює в теплову. У ній розташовується один або два мідних стержні з теплоносієм. У процесі експлуатації вони нагріваються, завдяки чому відбувається робота всієї системи. Купити вакуумний сонячний колектор в Україні цілком доцільно: він має продуктивність 95% та окупається за 4–6 років, причому термін його ефективної експлуатації складає близько 20–25 років.

Відзначимо, що існують два типи профілю: пір'яні та коаксіальні. Перші мають високий ККД, але їх вартість значно більша, до того ж у разі пошкодження провести їх ремонт буде дуже складно. Коаксіальні більш практичні: вони працюють за принципом прозорого термоса, а в разі пошкодження однієї з трубок її можна легко замінити.

Переваги вакуумних систем нагріву

До переваг колекторів відносяться:

  1. Серйозна економія на комунальних послугах. При монтажі системи на приватний будинок можна знизити витрати на опалення та гаряче водопостачання на 30–40% в залежності від регіону й вибраного способу монтажу.
  2. Тривалий термін служби, відсутність необхідності в регулярному обслуговуванні. Трубки й корпус не потрібно постійно чистити від пилу та снігу за рахунок їх продуманої конструкції (профілі розташовані на певній відстані один від одного).
  3. Доступна ціна на вакуумний сонячний колектор. Він коштує відносно недорого та швидко окупається. Причому чим більше людей мешкає в будинку, тим скоріше ви повернете витрачені на облаштування системи нагріву гроші.
  4. Часткова незалежність від централізованих енергоносіїв. Ви можете не хвилюватися за те, що в будинку відключать гарячу воду, електрику або газ. Ви в будь-який час зможете прийняти душ або ванну, помити посуд або підігріти приміщення.
  5. Простота монтажу обладнання. Усі роботи будуть виконані під ключ нашими фахівцями в стислі терміни. При цьому не знадобиться залучати якусь спеціалізовану техніку або проводити складні процедури.

Залишилися питання чи хочете придбати якісний сонячний колектор, який буде служити вам довгі роки? Зателефонуйте до нашого інтернет-магазину та отримайте детальні консультації від професійних менеджерів. Ми допоможемо вам підібрати відповідне за призначенням та продуктивністю обладнання, розповімо про особливості його експлуатації, підготуємо комерційну пропозицію й обґрунтування вибору типу колектору. Також ми виконуємо монтаж системи під ключ – звертайтеся!

Не так давно ми могли тільки здогадуватися про існування сонячних колекторів, а зараз бачимо їх всюди. Люди, з метою економії своїх коштів, все більше і більше приходять до альтернативних джерел енергії, зокрема, Сонця. Трубчастий або вакуумний сонячний колектор - це надійна і налагоджена система перетворення сонячної енергії в теплову з мінімальними втратами. Зараз на ринку представлена велика кількість всіляких модифікацій сонячний колекторів, але трубчастий, завоював великий сектор споживачів завдяки надійністю, якістю і легкістю монтажу. Сучасні сонячні колектори мають дуже високу абсорбуючу здатність в поєднанні з дуже низькими тепловтратами (вакуумна трубка практично не має тепловтрат), ККД таких систем досягають 95%. Вакуумні сонячні колектори працюють набагато краще, ніж плоскі в зимовий час (при негативних температурах).

Вакуумні сонячні колектори застосовують для гарячого водопостачання, часткового заміщення опалення, підігріву басейну.

Сонячні колектори бувають як цілорічного використання (в контурі залитий антифриз), так і демісезонні - вбудовані в бак вакуумні трубки нагрівають воду в місяці з плюсовою температурою навколишнього середовища. Такі колектори мають широке застосування в місцях сезонного використання: бази відпочинку, санаторії, дачі.

 
Читать полностью
Який вакуумний колектор встановлюють найчастіше?
Altek Premium (Sunrain) TZ58 / 1800-30R1A по співвідношенню ціна / якість на цей момент є більш прийнятним варіантом при покупці сонячного колектора, існують так само сонячні колектори з цієї серії на 20 трубок.
Чи не розіб'є град вакуумну трубку?
Конструкція вакуумних трубок виготовлена з прозорого бороселікатного скла скла, яке розраховане на вплив навантажень, викликаних природними явищами, так що град для них не перешкода.
Чи може вакуумний колектор працювати взимку?
Так, адже вакуумна конструкція якраз і розроблена для того, щоб мати найменшу кількість тепловтрат і працювати при навіть найнижчих температурах. Ефективність в похмуру погоду буде падати, а в снігову погоду вакуумний колектор працювати не буде взагалі. У сонячну зимову погоду при відсутності забору тепла теплоносій може навіть закипіти.
Чим заправляти вакуумний колектор?
Систему на сонячних вакуумних і плоских колекторах заправляють теплоносієм на основі пропіленгліколю, стійкого до низьких температур до -30 ° С:
 
  • Тепро-20П Solar - температура початку кристалізації, не вище -20 ˚С
  • Тепро-30П Solar - температура початку кристалізації, не вище -30 ˚С

 

Ця рідина не токсична, екологічно безпечна, містить інгібітори корозії, що захищають матеріали системи (чорні та кольорові метали, прокладки).

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти