Мережеві сонячні електростанції для бізнесу під власне споживання

 
Представлене рішення зацікавить тих, хто:
 
  • Оплачує електроенергію за тарифами для юридичних осіб;
  • значну частину коштів витрачає на оплату електроенергії підприємства;
  • стабільно споживає електроенергію у світлий час доби.
 
Власники підприємств стикаються з проблемою постійного зростання тарифів для юридичних осіб.
 
Міністерство економічного розвитку і торгівлі спрогнозувало вартість електричної енергії для комерційних споживачів і відповідно за їх оцінками, ціна буде рости щорічно на 10% у 2019-2021 роках. Це підстьобне представників бізнесу до впровадження комплексу енергоефективних заходів. Вже починаючи з 2011 року і закінчуючи 2019 роком ціна за кВт * год електроенергії підвищилася в 3,5 раза. Якщо ця тенденція збережеться, то до 2020 року вартість 1 кВт * год складе приблизно 5 грн.
 
  • З 1 січня 2019 року для юридичних осіб зросла ціна на електроенергію.
  • Ціна електроенергії буде підвищуватися й далі до рівня європейських цін.
Тариф на електроенергію для юридичних осіб за станом на 2019 рік встановлено на рівні 3.08 грн за кВт * год.
Актуальні ціни для підприємств в Україні залежать від постачальника послуг, і від того, чи існують між ними посередники. Тому ціна коливається в межах 3-х грн і навіть вище.
 
Зменшуємо денне споживання електроенергії на підприємстві шляхом встановлення сонячної електростанції, що працює на заміщення власного споживання (без «зеленого» тарифу).
 
Повністю відмовитися від мережевої енергії на підприємствах на сьогодні неможливо, тому що для накопичення енергії необхідні дорогі акумуляторні батареї, використання яких збільшує термін окупності станції. Автономні станції залежать від погодних умов, і при недостатньому сонячному світлі виникає дефіцит запасу електроенергії.
 
Другий варіант — це використання станції, підключеної до «зеленого» тарифу. Але для юридичних осіб процедура оформлення «зеленого» тарифу складна і може затягнутися на тривалі терміни.
 
Найпростіший вихід із ситуації — встановлення мережевої станції для заміщення власного споживання. Перевага такої станції в тому, що в схемі не має батарей і відсутня бюрократична тяганина, яка може тягнуться до року. У порівнянні зі станцією для «зеленого» тарифу, для такої станції потрібні менше фінансових вкладень в розроблення проєктної документації, і збільшення підводної потужності електромережі при необхідності. Ви купуєте станцію тієї потужності, яка необхідна для підприємства. Установка проводиться з впровадженням в інфраструктуру що існує. Головне, щоб була наявність відповідних площ для установки потрібної кількості сонячних панелей.
 
Така станція зменшує річне споживання на 30-50% за умови, що основне споживання електроенергії підприємством доводиться на світлий час доби, коли світить сонце і сонячні панелі виробляють енергію. Це можуть бути офісні центри, супермаркети, склади, холодильні та сушильні цехи та різні виробничі лінії.
Як це працює.
 
Мережева сонячна електростанція для власного споживання працює без акумуляторних батарей в реальному часі. Підключення до «зеленого» тарифу не потрібно, але в перспективі така можливість теж не виключена. Згенерована сонячною станцією електроенергія відразу ж споживається навантаженням, виключаючи споживання з мережі й покриваючи власне споживання. Коли сонячної енергії не вистачає, різниця автоматично береться з мережі. Коли сонячної електроенергії в надлишку, то для виключення перетікання зайвої згенерованої електроенергії в мережу використовується Smart Meter - пристрій, який регулює потужність інверторів. Інвертори необхідні для того, щоб перетворити постійний струм сонячних панелей в змінний струм з такими ж параметрами як у струму в мережі.
 
 
Нижче, на скріншотах моніторингу реальної станції видно, як струм від сонячної електростанції безпосередньо перетікає до споживача, а з мережі береться тільки та частина, якої не вистачає.
 
 
У першому випадку навантаження підприємства становить 45,3 кВт, сонячна електростанція видає 45,2 кВт
покриваючи 100% споживання, з мережі споживається 43 Вт, а це менше ніж одна лампочка розжарювання.
У другому випадку (рисунок праворуч) навантаження складає 22,3 кВт, сонячна електростанція видає 14,3 кВт,
через що з'явилася хмарність цього недостатньо, тому відсутні 8,03 кВт беруться з мережі.
 
 
На цих скріншотах червоним графіком показується споживання електроенергії навантаженням з мережі,
а сірим — заміщення від сонця, починаючи з ранку і до вечора. Погода сонячна. Через те, що навантаження
нестабільне й продовжує зростати, починаючи з 11 дня і закінчуючи о 15 годині, то й інвертори підлаштовуються
під навантаження маючи в запасі потужність.
 
Коли споживання дорівнює продуктивності сонячної електростанції (СЕС), споживання електроенергії з мережі нульове. Тому на етапі проєктування СЕС важливо провести ретельний аналіз споживання енергії, щоб спроєктувати збалансовану систему, яка виключить ситуації, коли необхідно обмежувати вироблення електроенергії від сонячних панелей. Але бувають такі ситуації, коли роботу електрообладнання необхідно зупинити для сервісних заходів, або на вихідні та святкові дні, ось в цьому випадку спрацьовує Smart Meter, запобігаючи вироблення зайвої електроенергії.
 
За допомогою on-line моніторингу ви маєте можливість спостерігати в реальному часі фактичне споживання електроенергії, що дозволяє оптимізувати пікове навантаження та використовувати сонячну енергію максимально ефективно.
 
on-line моніторинг показує в реальному часі інформацію про споживання електроенергії та записує інформацію про споживання за весь період. Ця інформація буде корисна для оптимізації пікового навантаження та ефективного використання сонячної енергії.
 
У сонячні дні станція забезпечить ваш бізнес на 95-100% енергією сонця. В інший час заміщення від сонячної станції становитиме до 50% денного споживання.
 
Компанія Solar-Tech реалізувала вже кілька таких реальних проєктів про них ми зняли відео огляди. Подивіться, як це працює:
 
 
 
 
 
Окупність станції
 
Розглянемо окупність станції на прикладі грибний ферми в Хмельницькій області, на якій інженери компанії Solar-Tech змонтували сонячну електростанцію для зменшення власного споживання.
 
Грибна ферма, Хмельницька область
 
У літню пору споживання електроенергії на цьому підприємстві найбільшу, від 16 000 до 25 000 кВт * год у місяць. Тариф на електроенергію тут становить 3,1 грн. За рік підприємство споживає 149000 кВт * год, що в еквіваленті національної валюти становить 461 900 грн.
 
При аналізі графіка споживання електроенергії в різні пори року, інженери прийшли до висновку, що оптимальним рішенням буде установка сонячної електростанції потужністю 80 кВт. Розташування дахів і нахил покрівлі ідеально підходили для реалізації проєкт. Станція такої потужності виробляє в рік приблизно 91 930 кВт * год, перевівши в гривні за тарифом це 284 983 грн.
 
Сума інвестицій на будівництво станції становила 60225 $ або 1626075 грн по курсу на момент проєктування станції.
1 626 075/284 983 = 5,7 року.
 
5,7 року окупність станції при незмінному тарифі. При підвищенні тарифів термін окупності буде тільки зменшуватися.
Слід враховувати те, що в деякі літні місяці станція буде виробляти надлишкову електроенергію, яка буде гаситися пристроєм Smartmeter, шляхом автоматичного зменшення потужності інверторів. Бажано, щоб такого не відбувалося, і вся вироблювана енергія була освоєна підприємством, оскільки це теж впливає на термін окупності.
 
У нашому випадку, при зіставленні графіків споживання і вироблення СЕС, така надлишкова енергія становила зайвих 17120 кВт * год, а це 52 072 грн. Якщо цю енергію освоїти, то окупність зменшитися до 1 626 075/337055 = 4,8 року.
 
На цьому підприємстві зайва енергія поглинається включенням додаткових приладів, таких як електроустановка для виробництва пелет.
 
Ще одна проблема підприємства полягала в обмеженій вхідній потужності електромережі, що забороняла вмикати одночасно потужні електроустановки. Установка СЕС виключила цю проблему.
 
Витрати на оплату електроенергії після установки станції орієнтовно складуть 461900 - 284983 = 176917 грн на рік.
 
Термін служби такої станції не менше 25 років. Протягом експлуатації сонячні панелі втрачають в потужності не більше ніж 0,8% від своєї потужності в
рік.
 
Як встановити станцію, що для цього потрібно.
 
Звернеться в компанію Solar-Tech, зателефонувавши за телефонами і домовиться про зустріч з нашими інженерами.
 
(093) 624-00-59
 
Ще деякі станції під власне споживання, що змонтовані компанією Solar-Tech
 
Сонячна електростанція потужністю 13 кВт під власне споживання, офісний центр, Київ 2014 рік
 
Сонячна електростанція потужністю 13 кВт під власне споживання, офісний центр, Київ 2014 рік
 
Сонячна електростанція потужністю 30 кВт під власне споживання, ресторанний комплекс "Фільварок",
житомирська траса, 2019 рік.
 
Мережева сонячна електростанція потужністю 10 кВт сан.пропускний пункт птахофабрики, 2017 рік.
 
Готові рішення по мережевим сонячним електростанціям для заміщення споживання від мережі, дивіться тут.
 
Ми у соц.мережах:
 

Права захищені, копіювання інформації без дозволу автора заборонено, звертайтеся поштою a.sletkov@solar-tech.com.ua