Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Фітинги для труб

За умови облаштування трубопроводів будь-якого цільового призначення, включаючи спорудження сонячних геліосистем, можуть використовуватися різні способи об'єднання їх елементів у цілісну конструкцію. Металеві елементи придатні до зварювання, а пластикові сполучаються за допомогою клею. Але такі види з’єднань ускладнюють процес розбирання трубопроводів для їх обслуговування, модернізації та ремонту. Тому сьогодні найчастіше використовують фітинги для труб, які відрізняються своєю універсальністю, високою швидкістю та простотою установки.

Фітинги – невеликі сантехнічні вироби, оснащені внутрішньою та/або зовнішньою різьбою з обох кінців, на які кріпляться елементи конструкції. Їх найменування походить від англійського «fit», що дослівно можна перекласти, як «підгонка за розмірами». Вони застосовуються для створення розгалужень і поворотів систем водо- та газопостачання, з'єднання труб різного діаметру, підключення запірної арматури та приладів обліку. Виготовляються у вигляді куточків і відводів, муфт та трійників, перехідників і хрестовин, обтиску й заглушок. Розрізняються не тільки за структурою, але й матеріалами виготовлення, що обумовлює можливість їх використання в сукупності з різними видами труб.

Класифікація фітингів

Залежно від призначення дані вироби поділяють:

 • на прямі, які з’єднують елементи однакового діаметра;
 • перехідні – для патрубків із різним внутрішнім розміром.

Прямі фітинги відрізняються найпростішою та найбільш надійною конструкцією, оскільки використовуються для монтажу лінійних трубопроводів. Застосовуються в каналізаційних системах і водопровідних стояках багатоквартирних будинків.

Залежно від конструкції таку продукцію можна розподілити на три основні групи:

 • кути – для з’єднання труб, розташованих під кутом один до одного;
 • трійники, що використовуються для об'єднання в один механізм трьох напрямків комунікаційної системи;
 • хрестовини, оснащені чотирма виходами для організації перехресного трубопроводу.

При цьому ціни на фітинги залежать не тільки від їхнього типу та призначення, але й від матеріалів виготовлення.

Види фітингів

Вибір оптимального типу сполучних виробів в першу чергу залежить від особливостей наявних елементів. Так, при будівництві металопластикових та поліпропіленових трубопроводів монтажники надають перевагу прес-фітингам і пристосуванням компенсаторного типу. Як перші, так і другі виготовляються з латуні, що забезпечує їхню довговічність і можливість експлуатації під високим тиском.

Прес-фітинги – це цангові вузли цільного типу з ущільнюючими пластиковими вставками, монтаж яких виконується за допомогою спеціальних інструментів для забезпечення максимально можливого ​​ступеню герметичності. Компенсаторні вироби мають розбірну конструкцію, а їх встановлення здійснюється гайковими ключами. Вони не відрізняються високою надійністю, тому, як правило, застосовуються при спорудженні тимчасових трубопроводів.

Головна перевага поліпропіленових фітингів – інертність до хімічних речовин. Вони не втрачають міцності за умови коливання температури, стійкі до високого тиску та мають тривалий експлуатаційний період. Бувають зварного та різьбового типу. Мають особливий попит при спорудженні стаціонарних трубопровідних систем побутового та комерційного призначення.

Великий вибір фітингів для будь-яких потреб

Сьогодні купити фітінг в Україні не становить проблеми. Але довговічність будь-якого стаціонарного трубопроводу безпосередньо залежить від якості цих виробів. Тому компромісів при їх виборі бути не може.

Наш інтернет-магазин пропонує широкий асортимент якісних сполучних виробів, які можуть використовуватися під час монтажу та ремонту комунікаційних систем різного цільового призначення. В асортименті знайдуться пристосування різного типу як для лінійних конструкцій, так і трубопроводів складної конфігурації.

Купити фітинги у нас можна за найвигіднішими на ринку цінами. За необхідності отримання консультацій наші дипломовані фахівці з практичним досвідом роботи дадуть відповіді на будь-які запитання.

Читать полностью
Скільки коштують фітинги для геліоколекторів?
Залежно від типу ціна на фітинги від 62 грн. до 2000 грн.
Які фітинги входять в дану категорію?
 • гайки зовнішні та внутрішні
 • прокладки
 • з'єднувачі
 • з'єднувачі кутові
 • з'єднувачі перехідні
 • трійники
 • крани відсікачі
 • автоматичні воздуховідвідник
 • двох і трьох ходові клапани
Чи всі фітинги є в наявності?
Уточнюйте у наших менеджерів наявність необхідного товару, деякі позиції поставляються під замовлення.
Чи можна я забрати фітинги самовивозом?
Так, така можливість є, але попередньо наші менеджери повідомлять вам про готовність вашого замовлення до видачі.
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти