Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Трубопроводи для геліосистем

З розвитком альтернативної енергетики широку популярність отримали не тільки побутові СЕС, а й геліосистеми. Такі автономні установки являють собою комплект обладнання, призначений для вироблення тепла за допомогою перетворення енергії сонячного світла. Сьогодні вони активно використовуються для забезпечення гарячою водою та опаленням не тільки приватних домоволодінь, але й інших будівель комерційного та навіть промислового призначення, причому не тільки влітку, але і взимку.

В основі будь-якої такої установки знаходиться колектор, який може мати плоску або трубчасту конструкцію. Вибір конкретного виду залежить від безлічі різних факторів, у тому числі характеристик даху будівлі. Однак більш ефективними, довговічними і зручними в експлуатації є установки на основі вакуумних труб. Такий трубопровід для геліосистем відрізняється вищим ККД, що забезпечується внаслідок мінімальних енергетичних втрат. Це дозволяє досягти оптимальної температури теплоносія.

Види труб для колекторів геліосистем

Залежно від можливості використання з різними типами корпусів теплообмінників (Мanifold), а також особливостей конструкції, трубки для геліосистем поділяються на такі групи:

  1. Коаксіальні прямого нагріву. Виконують доведення теплоносія, як правило, води, до високої температури шляхом його безпосереднього контакту із внутрішньою поглинаючою тепло стінкою. Такі колектори відрізняються простотою конструкції та відносно низькою ціною, але не можуть застосовуватися в зимову пору року, а також працювати під високим тиском.
  2. Із системою Нeat-pipe. Передають енергію в теплообмінник Мanifold, з’єднуючись з ним за допомогою патрубків особливої конструкції. Відрізняються зручністю в монтажі та високою ефективністю, а також ремонтопридатністю.
  3. U-type. Мають високий ККД, однак створюють з корпусом колектору цілісну конструкцію, що виключає можливість заміни їхніх окремих елементів.
  4. Пір'яні. Найбільш ефективні на сьогодні. Являють собою гібрид Нeat-pipe з плоскими вакуумними колекторами.

Не тільки тип колектору впливає на ККД геліосистеми. Має значення і якість використаного трубопроводу, який забезпечує підключення обладнання до системи гарячого водопостачання та/або опалення будівлі.

Види трубопроводів для геліосистем

Трубопровід для сонячного колектора може мати різні характеристики, що залежить від типу використаних для його спорудження труб. Вони можуть бути:

  • гнучкі та тверді;
  • з захистом від зовнішніх факторів і без нього.

Сьогодні мають особливий попит труби з гофрованої нержавіючої сталі, оскільки відмінно компенсують лінійні розширення та стиснення теплоносія, стійкі до гідроударів і можуть експлуатуватися за умови високого тиску. Вони вимагають мінімум часу для прокладки та дозволяють споруджувати конструкції складної конфігурації без зайвих фітингів.

Що стосується захисту труб, то він також може бути різним – від полімерного покриття товщиною в декілька міліметрів до оболонки з каучуку й інших матеріалів.

Вибір конкретного типу трубопроводу залежить від техніко-експлуатаційних характеристик теплової установки, місця її монтажу, протяжності комунікаційної системи та інших факторів.

Ціна на трубопровід для геліосистем безпосередньо залежить від його типу, а також деяких додаткових факторів. Наприклад, наявність захисного покриття або сенсорного кабелю для підключення датчиків робить виріб дорожчим, але це забезпечує його зручну прокладку та подовжує термін використання.

Надійні трубопроводи для геліосистем

Наша компанія пропонує широкий асортимент трубопроводів для сонячних теплових установок побутового та промислового призначення. У каталозі представлена продукція провідних вітчизняних і закордонних виробників.

Придбати трубопровід для геліосистем у нас можна за найбільш вигідними на ринку України цінами з доставкою в регіони. В наявності є як м'які, так і тверді нержавіючі гофротруби, у тому числі з додатковим захисним і теплоізоляційним покриттям. Усе це дозволить зробити оптимальний вибір в залежності від наявних потреб і будь-яких інших умов. Уся продукція виготовлена з високоякісних матеріалів і забезпечена гарантіями.

Крім того, наша компанія надає повний комплекс послуг у сфері проєктування, монтажу та обслуговування геліосистем, співпрацюючи як з приватними замовниками, так і з великими підприємствами. На будь-які наявні питання завжди раді відповісти наші кваліфіковані фахівці з великим практичним досвідом.

Читать полностью
У чому особливості трубопроводу для геліосистем?
Трубопровід для геліосистем складається з гофрованої труби з нержавіючої сталі має теплоізоляцію та оболонку з поліетилену, що захищає від ультрафіолетових променів. Вони можуть бути як одинарні, так і подвійні, зазвичай у середині подвійного трубопроводу прокладено сигнальний кабель для підключення датчиків геліоколекторів.
Яка ціна на трубопровід для геліосистем?
Від 21,3$ за м.п. подвійна труба в ізоляції 13 мм. Продається бухтами по 10, 15, 25 м. Ціна залежить від діаметра, оснащення матеріалів що використовуються.
Які види трубопроводів бувають?
З ізоляцією без ізоляції. В ізоляції бувають одинарні та подвійні. Без теплоізоляції гофровані труби можуть бути покриті поліетиленовим покриттям. Всі ці види трубопроводів можна придбати в інтернет-магазині Solar-Tech.
Хто є виробник трубопроводів для геліосистем?
Трубопровід для геліосистем поставляється з таких країн, як Австрія, Туреччина.
За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти