Автономний модульний будинок від українського розробника

Solar-tech
 
PassivDom - це український стартап що спеціалізується на проектуванні та будівництві енергонезалежних модульних будинків. Ці будинки створюються за допомогою 3D друку. Засновником стартапу є Максим Гербут родом з Маріуполя. Нещодавно Максим увійшов у рейтинг інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Крім Самого Максима Гербурта проект створювався молодими фізиками, яким було цікаво створити новий революційний продукт в одній з найконсервативніших галузях, а саме в будівництві.
 
 
Першою важливою властивістю PassivDom крім безлічі смарт функцій є його енергозберігаючі характеристики. Каркас будинку являє собою одну монолітну деталь, яка за кілька прийомів зводиться великими роботами маніпуляторами, які працюють аналогічно великим 3D-принтерам. Але якщо звичайні принтери використовують однорідні компоненти, то при будівництві PassivDom, коли друкуються стіни, стелю, дах, використовуються різні матеріали. Цими матеріалами можуть бути карбонова або склопластикові нитки.
 
Процес створення каркаса повністю автоматизований і один модуль може бути зведений за одну робочу зміну. Велику частину часу займає процес обробки, і цей час залежить від комплектації будинку. Після того, як каркас створений, його утеплюють вакуумними панелями, облицьовують оздоблювальними матеріалами як всередині, так і зовні, встановлюють енергозберігаючі вікна, двері, автоматику, всі інженерні системи і засоби управління.
 
 
Застосовувані технології дозволяють виробляти будинки будь-яких розмірів, але обмеження існують тільки через можливість транспортування окремих модулів по Україні, виходячи з цього габарити одного модуля складають 4х9 метрів. На даний момент для продажу доступні два варіанти автономного будинку - ModuleOne і ModuleTwo. Ціни мають досить великий розкид, тому що вони залежать від комплектації. Якщо розглядати варіант найпростішого будинку площею 36 м2 без меблів, побутової техніки та електроніки, то ціна стартує з 30 тис. Євро, а повністю укомплектований будинок з душем, кухнею, санвузлом, сонячними батареями, акумуляторними батареями обійдеться вже в 60 тис. Євро.
 
В автономному будинку живлення всіх енергетичних систем, включаючи опалення, підігрів води, систем комунікації, безпеки живляться виключно електрикою, яке виробляється сонячними батареями. Площа і потужність сонячних панелей розраховані з урахуванням невеликої сонячної інсоляції в зимовий час в українських широтах, причому розрахунки робилися на основі інсоляційній карті Норвегії, для того щоб забезпечити триразовий запас енергії, що генерується.
 
Цікавою особливістю автономного модульного будинку є власна розробка - спільне використання електромереж акумуляторів з тепловими акумуляторами. Фахівцями PassivDom були розроблені алгоритми перетворення тепла в електроенергію і навпаки. Для цього будинок оснастили величезним накопичувачем тепла вага якого становить 7 тонн.
 
 
Модульний будинок має дуже міцну конструкцію і не вимагає зведення фундаменту і спеціальної ділянки для забудови, що робить PassivDom вигідним рішенням. Його можна встановити навіть в орендованому місці, а при необхідності легко перевезти в інше.
 
Велику частину часу Максим Гербут проводить в США, де новинка викликала найбільший інтерес. Кількість заявок, які можна залишити на сайті компанії вже сягнула понад 8000. А з нового року в місті Ріно, в штаті Невада почне працювати завод з виробництва цих будинків. А в січні перші 100 клієнтів зможуть отримати своє замовлення.
 
 
 
джерело: uaprom.info
фото: PassivDom
 
11.12.2017