Станції під Зелений тариф
Докладніше
Автономні сонячні станції
Докладніше
Станції під власне споживання
Докладніше
Геліосистеми для нагрівання води
Докладніше


Двонаправлені лічильники

Сонячні електростанції мають велику популярність в Україні. Їх купують й обладнують для того, щоб знизити загальні витрати на комунальні послуги, зменшити залежність від ліній електропередач, а також заробити на продажу надлишків електрики. Для обліку кількості споживаної та передаваної енергії необхідний спеціальний лічильник для «зеленого» тарифу. Зазвичай він встановлюється на вході до будинку й дозволяє контролювати потрібні показники з високою точністю.

Перш ніж вибрати та придбати цей пристрій, необхідно розуміти, яка саме сонячна електростанція у вас буде встановлена ​​та скільки енергії вона буде виробляти. Існує кілька різновидів лічильників для «зеленого» тарифу, тому перед купівлею обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, отримайте рекомендації вашого оператора РЕМ та враховуйте особливості створюваної системи.

Принцип роботи обладнання

Двонаправлений лічильник електроенергії являє собою електронний пристрій, який дозволяє вести облік переданої й отриманої електрики. Він може визначати, яка кількість енергії була отримана з лінії електропередач, а яка – передана до неї. Пристрій може підраховувати повну, реактивну й активну потужність, а також різницю між віддачею та споживанням електрики. Саме на основі цього показника й відбувається нарахування грошової компенсації за «зеленим» тарифом.

Під’єднати прилад обліку можна як до мережевого, так і до гібридного інвертора (автономний не може передавати електроенергію до загальної мережі). Купити лічильник для «зеленого» тарифу доцільно в тому разі, якщо ви обладнаєте в себе на ділянці сонячну електростанцію та плануєте використовувати її не тільки для живлення наявних електроприладів, а й для продажу надлишків місцевим РЕМ.

Особливості виробів

Якісний електролічильник дозволяє забезпечити:

  1. Повноцінний облік електрики, переданої в обидві сторони. Він рахує енергію, яку споживає домогосподарство в момент, коли станція не працює або функціонує з недостатньою для забезпечення потреб наявного обладнання потужністю, а також контролює кількість надлишкової потужності, що скидається в мережу.
  2. Можливість для віддаленої передачі показників за протоколами, прийнятими для автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії.
  3. Відповідність вимогам, прописаним у постанові НКРЕКП «Про продаж та облік електричної енергії».

Також прилад має відповідати вимогам обленерго у вашому регіоні (враховуйте, що у всіх різні рекомендації) та бути присутнім у Держреєстрі засобів вимірювальної техніки України.

Правила вибору

Якщо ви хочете купити двосторонній лічильник для «зеленого» тарифу, то вам потрібно враховувати кілька нюансів:

  1. Інтервал між повірками. Чим він більший, тим довше буде працювати ваш пристрій без додаткових перевірок. Для однофазних лічильників інтервал становить 16 років, для трифазних – 10.
  2. Вбудований модуль GSM. Його призначення полягає в тому, що прилад може самостійно передавати показання на сервер без участі людини.
  3. Кількість тарифів. Існують двотарифні та тритарифні моделі. Вартість других вище, але за їх допомогою можна враховувати перетоки енергії в залежності від пори року й доби.
  4. Можливість під’єднання до АСКОЕ. Завдяки цій функції, прилад може зберігати дані й передавати їх, забезпечуючи віддалену обробку всієї необхідної інформації.
  5. Клас точності. Стандартом є 2.0 (відхилення не більше ніж 2%). Для геліостанцій з потужністю від 10 МВт прийнятий клас точності 1.0.

 Якщо ви хочете вибрати й купити надійний прилад обліку, то звертайтеся до нашого інтернет-магазину. Ми реалізуємо товари, які відповідають чинним в Україні вимогам до лічильників електроенергії. Вони мають необхідні сертифікати відповідності та повний набір документів, завдяки чому не виникає якихось проблем при під’єднанні «зеленого» тарифу.

Зателефонуйте нам: наші менеджери розкажуть вам про особливості та переваги конкретних моделей, допоможуть вибрати підхожі пристрої та здійснити купівлю. Компанія Solar-Tech займається проєктуванням, розробленням, монтажем та під’єднанням геліосистем будь-якої потужності: ми допоможемо вам заощадити на комунальних тарифах і примножити ваш капітал. Звертайтеся, ми працюємо без перерв і вихідних.

Читать полностью
Який лічильник необхідний для зеленого тарифу?
Для підключення зеленого тарифу старий лічильник демонтується і замість нього ставиться двонапрямний лічильник, який попередньо повіряється в обленерго. Двонапрямний лічильник для зеленого тарифу можна купити в нашому інтернет-магазині.
Скільки коштує лічильник для зеленого тарифу?
Лічильник для зеленого тарифу Itron ACE 6000 варто 8500 грн без GSM / GPRS модему.
Чи потрібно ще щось купувати для лічильника?
Так, обов'язково потрібен GSM / GPRS модем для бездротової передачі даних з лічильників електроенергії.
Лічильник якої марки найбільш популярний?
Двонапрямний лічильник для зеленого тарифу Itron ACE 6000

 

За 11 років роботи ми вже підключили більше 200 об'єктів
Дивитись всі об'єкти